Суспільство

Результати опитування: очікування вторгнення Росії зменшилося, а впевненість у спроможності ЗСУ відбити напад зросла

18 February 2022, 10:37

За останні кілька днів оцінка ймовірності загрози як високої зменшилась з 28 до 19%. Водночас з 58 до 64% зросла впевненість громадян, що Україна зможе відбити напад, якщо вторгнення Росії відбудеться.

Про це йдеться у презентації результатів опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» 16-17 лютого 2022 року.

«19% опитаних оцінюють ймовірність повномасштабного воєнного вторгнення Росії в Україну як високу, 33% – як середню, 20% – як низьку, тоді як 25% вважають, що немає жодної загрози. Кількість опитаних, які не вбачають загрози, суттєво різниться за регіонами: від 14% на Заході до 42% – на Сході країни. Разом з тим, більшість опитаних (64%) впевнені, що Україна зможе відбити напад, якщо вторгнення Росії відбудеться. Третина – не впевнені в цьому. Кількість опитаних, які вірять у власні Збройні сили, переважає у всіх регіонах країни (відносно більше на Заході і в Центрі, відносно менше – на Сході)», - інформують соціологи.

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1722 респонденти. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,4%.Терміни проведення: 16-17 лютого 2022 р.

Як повідомляв Житомир.info, іноземні ЗМІ з посиланням на власні джерела з силових відомств називали 16 лютого 2022 року датою можливого нападу Росії на Україну, але указом президент цей день був проголошений Днем єднання, відзначити який на майдан Соборний прийшли сотні житомирян.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: опитування ЗСУ напад армія Росія  
Матеріали по темі