Суспільство

Працівники школи-інтернату в Житомирській області скаржаться на затримку зарплати, в ОДА запевняють, що гроші знайдуть

22 February 2022, 15:26

У комунальному навчальному закладі «Довбиська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Житомирської обласної ради недостатнє фінансування, у зв’язку з цим виникла затримка із виплатою заробітної плати працівникам. Трудовий колектив надіслав звернення на адресу голови обласної ради Володимира Федоренка, закликаючи вжити заходів щодо фінансової заборгованості по рахунках закладу.

Фото листа-звернення одна із членів трудового колективу 21 лютого надіслала на електронну адресу редакції Житомир.info.

«Станом на 25 січня 2022 року ми отримали заборгованість по заробітній платі за грудень 2021 року і аванс за січень, який вже завершується. Хоча обслуговуючий персонал не отримав і досі. В той час, коли всі школи м. Житомира і області отримали. А ще адміністрацію нашої школи повідомили, що влітку до відпускних ми не отримаємо кошти на оздоровлення, які також передбачені педпрацівникам Законом України «Про освіту», які ми, як і всі школи, отримували щороку», – йдеться у листі, датованому 24 січня 2022 року.

Скріншот одного з аркушів звернення від 24 січня 2022 року

Звернення стосовно вирішення питання щодо фінансування заробітної плати педагогічних працівників та обслуговуючого персоналу на початку січня надіслали також на адресу департаменту освіти і науки Житомирської облдержадміністрації. (У розпорядженні Житомир.info є фото відповідного документа):Директор «Довбиської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат» Вадим Романчук 21 лютого в коментарі Житомир.info зазначив, що працівники заробітну плату отримують, однак із запізненням.

«Зарплату працівники отримують, але отримують із великим запізненням. Йдеться про педагогічних працівників. За лютий обслуговуючий персонал отримав лише аванс, і то не в повному обсязі. Причина – велике недофінансування. По заробітній платі педагогічних працівників недофінансування десь півтора мільйона. А ми фінансуємося з обласного бюджету. Якщо взяти по інших школах, то там немає такої плачевної картини, люди отримують заробітну плату», – зауважив Вадим Романчук.

Він також пояснив, чому саме виникло недофінансування.

«У нас з 1 вересня збільшилася кількість дітей, відповідно, збільшилася і кількість штатних одиниць працівників. Департамент освіти погодив кількість штатних одиниць, затвердили й тарифікацію, а фінансування на це не виділили. Ми ще в січні надали звернення на обласну раду, на облдержадміністрацію, на департамент освіти, але відповіді ми ще не отримали», – зазначив директор школи-інтернату.

Директор департаменту освіти і науки Житомирської ОДА Наталія Осипович у коментарі Житомир.info 22 лютого запевнила, що нині не йде мова про складну ситуацію із виплатою зарплати. Разом з тим, очільниця департаменту підтвердила, що фінансування є недостатнім, а це в подальшому може позначитись на стані виплати заробітної плати. Наталія Осипович також запевнила, що департамент знайде вихід із ситуації.

«Там немає ніякої затримки. Щойно ми спілкувалися з директором закладу. Там є колективний договір, у якому зазначені дати виплати. Усе виплачується. Так, є недостатність коштів, яка виникла через те, що заклад набрав більше дітей, ніж було заплановано по коштах. Ситуація зараз вирішується, ми беремо у них розрахунки, скільки їм потрібно додатково коштів, і будемо це питання опрацьовувати, будемо робити перерозподіл. Тобто, поки що там немає якоїсь такої ситуації, люди отримали зарплату. Так, є недостатність, але поки що вона, скажімо так, лише на папері. Ми розуміємо, що через якийсь місяць-два вже буде коштів не вистачати. Тому зараз ми збираємо точні розрахунки: уточнюємо, скільки їм треба. І будемо робити перерозподіл за рахунок, можливо, інших закладів, кому було більше виділено, чи з вільного залишку – все в межах наших кошторисних призначень. Буде додано стільки, скільки їм потрібно. Наразі ситуація під контролем», – запевнила Наталія Осипович.

Як повідомляв Житомир.info, 14 березня 2019 року голови Житомирської облдержадміністрації та облради підписали спільне розпорядження про моніторинг дотримання прав та інтересів вихованців трьох інтернатних закладів області: Романівського дитбудинку-інтернату, Довбиської спецшколи-інтернату та Ушомирської ЗОШ І-ІІ ступенів.

20 серпня 2019 року на сайті Житомирської обласної ради опублікували проєкти рішень «Про припинення комунального навчального закладу «Ушомирська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» Житомирської обласної ради шляхом ліквідації» та «Про припинення комунального навчального закладу «Довбиська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Житомирської обласної ради шляхом ліквідації».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: школа-інтернат Довбиська школа-інтернат зарплата  
Матеріали по темі