Суспільство

З гуманітарного рахунку Мінсоцполітики виділили 2,4 млн грн благодійному фонду з Житомирської області

3 April 2022, 21:34

15 березня 2022 року розпочала роботу Комісія з питань розподілу коштів для надання допомоги в умовах воєнного стану, яка утворена Мінсоцполітики, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.03.2022 № 220 «Питання надання гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні».

Про це 3 квітня повідомляє пресслужба Мінсоцполітики, публікуючи звіт щодо використання коштів, які надійшли на гуманітарний рахунок.

«Комісія розподіляє кошти, які надійшли на гуманітарний рахунок, відкритий Національним банком України Мінсоцполітики для допомоги постраждалим від воєнних дій, внутрішньо переміщеним особам та людям з вразливих категорій в найбільш постраждалих регіонах. На розгляд Комісії надійшло 30 пропозицій щодо виділення коштів громадським та благодійним організаціям, санаторіям, фізичним особам-підприємцям, територіальному центру соціального обслуговування, селищним радам, реабілітаційному центру. Проведено 5 засідань Комісії та розглянуто 26 пропозицій щодо надання допомоги постраждалому цивільному населенню. Прийнято рішення щодо виділення коштів 22 одержувачам на загальну суму 40,1 мільйона гривень», - йдеться у повідомлені.

Зазначається, що завдяки виділеному фінансуванню необхідну допомогу отримали 104 485 осіб.

Додається також інформація про виділені кошти, зокрема, 2,4 млн грн отримала благодійна організація Бердичівський благодійний фонд «Оберіг-26» (Житомирська область) на транспортування гуманітарних вантажів, допомогою будуть охоплені 30 тис. осіб.

Бердичівський Благодійний фонд «Оберіг-26» зареєстрований у Бердичеві в жовтні 2014 року.

Також комісія розглядала заяву Глибочицької сільської ради Житомирської області щодо виділення 1,5 млн грн на «забезпечення продовольчих потреб, забезпечення одягом, закупівля медичних засобів, евакуація осіб, оплата транспортування гуманітарних вантажів, забезпечення товарами першої необхідності, оплату гуманітарних вантажів». Але у фінансуванні було відмовлено.

«Не надано ґрунтовних розрахунків та відсутнє клопотання/підтримка місцевих органів влади, органів місцевого самоврядування. Не конкретизовано кількість громадян, на яких будуть спрямовані пропозиції», - так сформульована відмова.

У згаданій постанові Кабміну зазначається, що фінансування виділяється на:

задоволення продовольчих потреб - закупівлю продуктів харчування, у тому числі дитячого харчування, питної води та їх доставку до місць призначення;

забезпечення одягом та взуттям, товарами першої необхідності, гігієнічними засобами - закупівлю одягу, взуття, товарів першої необхідності, гігієнічних засобів та їх доставку до місць призначення;

забезпечення медичними засобами - закупівлю лікарських засобів, імунобіологічних препаратів (вакцин), медичних виробів, допоміжних засобів до них, медичного обладнання та їх доставку до місць призначення;

евакуацію/вивезення/переміщення цивільного населення із місцевості, де ведуться бойові дії, та небезпечних територій у безпечні місця, зокрема на оплату транспортних послуг, пально-мастильних матеріалів;

забезпечення гуманітарною допомогою - оплату транспортування гуманітарних вантажів, послуг для зберігання гуманітарної та іншої допомоги на території України;

облаштування місць розміщення громадян, які у зв’язку з бойовими діями залишили місце проживання/перебування (вимушеним переселенцям);

оплату інших заходів, спрямованих на підтримку цивільного населення в умовах воєнного стану.

Одержувачами коштів є:

обласні та Київська міська військові адміністрації;

районні військові адміністрації та виконавчі органи міських, районних у містах, сільських, селищних рад;

заклади, санаторії, підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, благодійні організації і громадські об’єднання.

Пропозиції одержувачів коштів подаються в електронній формі на адресу електронної пошти: dopomoga033@ukr.net (dopomoga033@gmail.com).

Нагадаємо, 27 березня 2022 року з Житомира відправили гуманітарний вантаж звільненому місту Тростянець Сумської області: 36 генераторів, продукти харчування, медикаменти та інше. А вже 3 квітня Житомир відправляв вантажівку з гуманітарною допомогою для звільненого від окупантів селища Іванків Київської області.

Оперативну інформацію щодо війни українців з російськими окупантами станом на 3 квітня 2022 року читайте тут

Як повідомляв Житомир.info, 2 березня 2022 року в Житомирській області почав діяти обласний Гуманітарний центр збору речей та допомоги, станом на 10 березня в область надійшло більше 650 тонн гуманітарної допомоги від жителів області, інших регіонів України, а також країн ЄС, зокрема Польщі, Італії тощо.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: гуманітарна допомога Мінсоцполітики рахунок Бердичів благодійний фонд  
Матеріали по темі