Суспільство

95% громадян вірять, що Україна зможе відбити напад росії – це більше, ніж три тижні тому. Результати опитування

5 April 2022, 18:45

За результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» 30-31 березня, 95% опитаних вірять у те, що Україна зможе відбити напад росії.

Результати сьомого загальнонаціонального опитування «Україна в умовах війни» оприлюднили 5 квітня.

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1500 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,5%. Терміни проведення: 30-31 березня 2022 р.

Зауважимо, що у перші дні війни в здатність України відбити напад окупантів вірили 70% опитаних.

Водночас впевненість у швидкій перемозі «за кілька тижнів» дещо зменшилась з 47% до 35%. Натомість зросли позиції «кілька місяців» і «півроку-рік». 14% не змогли відповісти на це питання.

Продовжується зменшення рівня підтримки вступу до НАТО. Нагадаємо, що в перші дні війни підтримка входження України до Альянсу зросла з 62 до 76%, в перший тиждень підтримка зменшилась до 72%, а станом на кінець березня становить 68%, тобто наближається до довоєнних показників.

Водночас, зростає підтримка вступу до ЄС. Нагадаємо, що в перші дні війни відбувся ріст з 68 до 86%, далі ріст продовжився і станом на кінець березня становить 91% – абсолютний рекорд за всі роки досліджень.

При цьому більшість (56%) переконані, що Україна стане членом Євросоюзу за протягом одного-двох років, 23% – за п’ять років. За місяць дещо зменшилася кількість тих, хто вірить, що Україна приєднається до Європейського Союзу у дуже короткій перспективі (з 61% до 56%), і зросла кількість тих, хто вірить у вступ до Союзу за п’ять років (з 13% до 23%).

Нагадаємо, під час опитування, проведеного групою «Рейтинг» 8-9 березня 2022 року, 92% опитаних вірили, що Україна зможе відбити напад росії, а 6% не мали такої впевненості.

Оперативну інформацію щодо війни українців з російськими окупантами станом на 5 квітня 2022 року читайте тут

Як повідомляв Житомир.info, вдень 4 квітня керівник ОВА Віталій Бунечко повідомив, що на території Житомирської області російських окупаційних військ вже немає, кілька сіл, які були окуповані, звільнені.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: війна опитування  
Матеріали по темі