Місто

Житомирський виконком проголосував за перенесення танку з майдану Перемоги до монумента Слави

28 April 2022, 10:26

Танк Т-34, який зараз стоїть на майдані Перемоги в центрі Житомира, буде переміщений до монумента Слави на вулиці Чуднівській.

Таке рішення ухвалили на позачерговому засіданні міськвиконкому 28 квітня.

«На ім’я міського голови надійшло звернення від житомирської міської громадської організації «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури» щодо переміщення пам’ятки історії місцевого значення – пам’ятника на честь визволення міста Житомира від фашистських загарбників «танк бойовий Т-34», який розташований на майдані Перемоги, до комплексу монумента Слави на вулиці Чуднівська», - повідомив директор департаменту містобудування та земельних відносин міської ради Ігор Блажиєвський.

Історик Геннадій Махорін розповів, що пам’ятник встановлений в 1965 році, першим в Україні такий танк було поставлено саме в Житомирі.

«Це було зумовлено відновленням святкування дня перемоги за часів Брежнєва та високим статусом очільника житомирського облвиконкому Віктора Олександровича Кременицького: він подав клопотання на Уряд УРСР, щоб замовили на омському заводі танк, який символізував би визволення від нацистів Житомира. Зазначу, що танк Т-34-85 – це покращена модифікація танка Т-34-76, який випускали з 1940 року. В січні 1944 року почали випускати Т-34-85. Танки цієї модифікації не брали участь у вигнанні нацистських військ з Житомира», - розповів історик.

Геннадій Махорін підтримав пропозицію перенесення танку з майдану Перемоги до монумента Слави.

«Дійсно, це пам’ять про тих людей, які віддали своє життя в боротьбі з фашизмом. Зараз на українській землі наші військові і весь український народ бореться з рашизмом, який мало чим відрізняється від фашизму. Пам’ятник повинен буди перенесений на меморіал, щоб вшановувати пам’ять всіх загиблих у всіх війнах за визволення України», - наголосив мер Житомира Сергій Сухомлин.

Після цього члени виконкому проголосували за перенесення танку з майдану Перемоги.

Детальніше дивіться у сюжеті

Зауважимо, що ввечері 27 квітня ми запропонували підписникам нашого Telegram-каналу взяти участь в опитування щодо перенесення танку. Станом на 10:00 год. 28 квітня в опитування взяли участь майже 15 тисяч людей: 56% підтримали перенесення танку до монумента Слави, 20% вважають, що його треба залишити на місці, 18% пропонують взагалі прибрати.


Нагадаємо, у відеозверненні 21 квітня мер Житомира анонсував на 9 травня перенесення танку, який стоїть на постаменті на майдані Перемоги, і подальшу реконструкцію цього майдану. 25 квітня Сухомлин пояснив, що танк збираються перенести до монумента Слави.

Як повідомляв Житомир.info, в червні 2019 року мер Житомира своїм розпорядженням створив робочу групу для реалізації інфраструктурного проєкту реконструкції майданів Соборний та Перемоги. В січні 2020 року мер вніс зміни в своє розпорядження, змінивши голову робочої групи на взявши виконання документу під особистий контроль.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: виконком танк монумент пам'ятник Махорін Сухомлин опитування 
Матеріали по темі