Місто

У Житомирі прогнозується зменшення кількості учнів у майбутніх перших класах, набір триватиме до 1 липня

12 May 2022, 11:50

Очікується, що до шкіл Житомирської міської територіальної громади в 2022/2023 навчальному році піде менша кількість першокласників, ніж торік.

Про це на позачерговому засіданні виконкому Житомирської міськради 12 травня повідомила перша заступниця директора департаменту освіти Світлана Ковтуненко, доповідаючи щодо питання «Про затвердження планової мережі закладів дошкільної освіти, закладів загальної середньої освіти та закладів позашкільної освіти у 2022/2023 навчальному році».

Світлана Ковтуненко наголосила, що цьогоріч говорити про затвердження планової мережі закладів освіти доводиться дуже обережно, адже майже 15 тисяч дітей нині перебувають в інших регіонах України або за кордоном.

«6,5 тисяч дітей ще не повернулися з-за кордону, 8 300 – за межами Житомирської громади. Тобто, оці більше 14 тисяч дітей не визначилися, але вони завершують наші школи, вони не забрали документи. Тільки 12 учнів, 12 сімей вирішили забрати документи для того, щоб продовжувати навчання в іншому місці. Планово у нас буде загалом більше 45 тисяч учнів», – зазначила заступниця директора департаменту.

Прогнозується, що у перших класах буде приблизно на 140 учнів менше, аніж торік. Хоча електронна реєстрація на вступ до 1 класу нині триває.

«До 1 травня було набрано 30% заявок, зараз іде набір. Ми не набрали ще 50%. Торік на 1 травня практично була сформована вся мережа перших класів», – зауважила Світлана Ковтуненко.

Вона зазначила, що набір «першачків» триватиме до 1 липня.

«До 1 липня у нас повністю по всій Україні йде набір, і він буде продовжуватись і після 1 липня, але формування мережі покласно ми вже побачимо на 1 липня. Але все-таки 14 тисяч дітей у нас за межами нашої громади. Зрозуміло, що якщо вони будуть приїжджати і звертатися до нас, ми їм не відмовимо. Нагадаю, що збираємо дітей по територіальному принципу. Сьогодні дала заявку і Оліївка на 35 дітей в перші класи», – зазначила заступниця директора департаменту освіти.

Світлана Ковтуненко зауважила, що нині спостерігається збільшення заявок на навчання у 10-х класах, на відміну від попередніх років, коли багато учнів продовжували здобувати середню освіту в коледжах і технікумах.

«Але хочу сказати, що заявка на 10-й клас уже йде збільшена. Тобто, батьки і діти вирішують йти краще в 10-й клас, хоча ще два роки тому в нас багато йшли в коледжі, технікуми. В цьому році збільшення набору в 10-й клас іде на 5 класів. Це те, що ми плануємо. По факту – побачимо», – сказала Світлана Ковтуненко.

З її слів, нині є й потреба і в заочній формі навчання для 10-11 класів. Для цього на базі школи № 20 формують три класи (два 10-х та один 11-й) на 43 учні.

Нагадаємо, в середині квітня департамент освіти Житомирської міської ради повідомляв, що прийом документів для вступу дітей до перших класів шкіл Житомирської ТГ триватиме до 15 липня.

У департаменті освіти Житомирської міської ради також надали рекомендації, як визначити, чи готова дитина йти у перший клас. Поради тут.

Уроки в умовах війни: як організували навчальний процес в одній зі шкіл Житомира, дивіться у відеосюжеті від 8 квітня.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: школа перший клас мережа закладів  
Матеріали по темі