Місто

Одруження під час війни: пропозицію хлопець зробив у Києві 24 лютого, побралися в Житомирі, а святкувати весілля будуть після перемоги

12 May 2022, 17:02

Попри війну українці продовжують створювати нові сім'ї. Історія кохання Олександри та Антона розпочалася 4 роки тому. Спочатку вони були друзями, потім почали зустрічатися. А 24 лютого, у день повномасштабного російського вторгнення, хлопець зрозумів, що не варто чекати, й освідчився коханій.

«Освідчився в Києві, коли війна почалася. Це був такий сумбур взагалі. Я прокинулася від телефонного дзвінка мого батька: «Все, почалося». Я не зрозуміла, що почалося. Почала бігати по квартирі, збирати якісь речі. Він лежить на ліжку і запитав куди я, а я не знала. Зателефонувала батьку зі словами: «А куди я збираюся?». Загалом я з Києва не поїхала, пройшло декілька годин, почали збирати тривожну валізу, бо я не вірила, що почалася війна. Це було так сумбурно, Антон сказав: «Виходь за мене», а я кажу: «Так, давай потім, коли там все закінчиться», бо сподівалися, що все швидко закінчиться. Потім пройшов десь тиждень, я зрозуміла, що то були не жарти, що то все серйозно і погодилася», – розповідає Олександра.


«Я прокинувся і зрозумів, що війна почалася. Мені сказали, що нас збирають по тривозі, збирав речі, і в процесі кажу: «Виходь за мене, в мене кільця немає, але виходь за мене». Війна внесла свої корективи», – пригадує, як це було, Антон.

Антон та Олександра нікому не розповіли про те, що стали офіційно чоловіком та дружиною, кажуть – буде сюрприз.

«Про освідчення знають, про шлюб – ні. Це буде для них сюрприз, такий сюрприз конкретний», – розповідає Олександра.

«Вони знають, що у нас все серйозно, що, можливо, навіть офіційно, але щодо самого факту ще ніхто не знає взагалі. Війна закінчиться, і я скажу батькові: я вже одружився. Відчуваю, що обручка тисне палець», – каже Антон.

Весілля молоде подружжя планують зіграти після перемоги.

«Весілля буде після перемоги. Після перемоги все буде, і в Крим поїдемо відпочинемо», – говорить Антон.

В умовах повномасштабної війни, у житомирському РАЦСі продовжують реєструвати шлюби.

«Звичайно, як і в кожного громадянина України, наше життя змінилося і змінилася наша робота, але ми працюємо, роботу відділ не припиняв, адміністративні послуги ми надаємо в повному обсязі. Трохи складно, бо багато працівників, які мають дітей, поїхали за кордон. Але ми нікому не відмовляємо, приймаємо всі заяви, реєструємо народження дітей і шлюби. В день можемо зареєструвати від 5 до 15 шлюбів, може бути й два, але може бути й більше. З першого дня війни у нас зареєстровано близько 400 шлюбів в Житомирі. Багато чоловіків, які йдуть захищати Україну, дуже багато жінок-військовослужбовців, вони хочуть одружитися, приймають для себе це рішення, або хто не встиг, або хто вирішив більше вже не чекати. Ну, звичайно, і цивільні, які бажають стати законними чоловіком та дружиною», – розповідає заступниця начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Житомирі Наталія Будна.

Подати заявку й офіційно оформити шлюб можна за день. Крім того, у житомирському РАЦСі нагадують про можливість зареєструвати шлюби з військовослужбовцями за їх відсутності.

«Реєстрація шлюбу в умовах воєнного стану відбувається трохи спрощено для певних категорій громадян, яка передбачена постановою Кабміну. Тобто ті люди, які мають на це право, звертаються до нас, і ми їх одружуємося в день звернення. Це відбувається все швидше, якщо це військові, вони йдуть захищати державу, якщо вони військовослужбовці, поліцейські, працівники закладів охорони здоров’я та госпіталів, вони мають право в день подачі заяви або в будь-який зручний для них день. В період воєнного стану України є певні нормативні акти, які передбачають можливість одружитися певним категоріям наших громадян за умови відсутності одного з наших наречених – або її, або його. Перше – це військовослужбовці, які можуть звернутися до свого командира, і він має право укласти акт про реєстрацію шлюбу. Вже багато наречених скористалися такою можливістю», – каже Наталія Будна.

Житомирський РАЦС працює в особливих умовах. Усю необхідну інформацію можна отримати, звернувшись в Житомирський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану.

Нагадаємо, за два тижні повномасштабної війни, станом на 11 березня, в Житомирській області було зареєстровано 130 шлюбів та народження 100 немовлят.

Як 9 березня серед мішків із піском у Житомирській міській раді одружувалися Андрій та Аліна, дивіться у відеосюжеті

Як повідомляв Житомир.info, відповідно до постанови КМУ від 7 березня 2022 року №213 – «Деякі питання державної реєстрації шлюбу в умовах воєнного стану», нині діє спрощена процедура укладення шлюбів із військовослужбовцями. Присутність нареченої чи нареченого – не обов’язкова за наявності заяви, засвідченої керівником військовослужбовця.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: одруження шлюб РАЦС  
Матеріали по темі