Місто

Як житомиряни можуть звільнитися від плати за полив ділянок біля приватних будинків, якщо виїхали з міста на період війни

17 May 2022, 15:45

До редакції Житомир.info 17 травня звернулася житомирянка із запитанням щодо нарахування плати за полив присадибної ділянки у приватному секторі в період з 1 травня по 30 вересня. Жінка стверджує: у зв’язку з війною її сім’я не проживає у власному будинку, а отже не використовує воду для поливу ділянки. Читачка цікавиться, чи передбачене у такому випадку корегування плати за полив.

«Мешкаю у приватному сектору. З початком війни разом з дитиною виїхала з міста (на підтвердження маємо довідки внутрішньо переміщених осіб), чоловік несе військову службу з перших днів повномасштабного вторгнення (теж є відповідні документи, що підтверджують це). Відповідно, у будинку ніхто не проживає – городу не садили, тож і поливати не було й немає що. Однак, відповідно до розрахунків, за травень доведеться сплатити близько 2 тис. грн за умовний полив 5,5 соток. Спеціальний лічильник обліку води в колодязі не встановлений, оскільки будинок був придбаний нещодавно. Чи передбачений якийсь механізм корегування плати за полив ділянок у подібних ситуаціях?», – цікавиться читачка.

У пресслужбі КП «Житомирводоканал» в коментарі Житомир.info пояснили, що єдиним способом, який звільнить абонента від плати за полив ділянки, є повне припинення водопостачання до оселі. Для цього абонент має пред’явити документи, що підтверджують проживання за іншою адресою.

«Закон України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" передбачає повний облік ведення обсягів водопостачання. Відповідно до вимог цього Закону, громадяни зобов'язані встановлювати прилади обліку води. Починаючи з 2017-го року, наше підприємство проводить активну інформаційну компанію стосовно необхідності встановлення лічильників, бо це – вимога чинного законодавства. Для того, аби нарахування не здійснювалося, особа має звернутися до нас із документами, які засвідчують, що вона проживає за іншою адресою. До її оселі буде призупинено водопостачання – плата за полив не нараховуватиметься», – пояснили у водоканалі.

Нагадаємо, 10 травня пресслужба комунального підприємства «Житомирводоканал» нагадала, що житомирянам, які мешкають у приватному секторі та не мають спеціальних лічильників, у період з 1 травня по 30 вересня, здійснюватимуться нарахування за полив присадибних ділянок. Полив однієї сотки коштуватиме 339,71 грн за 31 день і, відповідно, 328,76 грн за 30 днів. Тобто, за полив 5 соток городу протягом поливного сезону доведеться сплатити 8 383,18 грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: присадибна ділянка вода водоканал полив  
Матеріали по темі