Місто

Де вчитимуться учні зруйнованого росіянами житомирського ліцею №25 та коли його почнуть відбудовувати

18 May 2022, 15:17

У Житомирі шукають приміщення, де в новому навчальному році вчитимуться учні ліцею №25, будівлю якого 4 березня знищила російська ракета. Влада міста веде перемовини з університетами, де планують організувати навчальний процес для учнів старших класів, і ПТУ, де може розміститись молодша школа.

Про це 18 травня під час брифінгу розповів Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

«По 25 ліцею: ми не хочемо розривати колектив, розривати дітей по різних школах, бо в 25-го ліцею є свій дух, і його не потрібно розпорошувати. Ми відпрацьовуємо декілька варіантів: старші класи ми відпрацьовуємо з агроуніверситетом і педагогічним університетом (ЖДУ), і вони відпрацьовують, які приміщення можуть надати, щоб старші класи знаходились в одному місці. Саме база наших університетів було б нормально, щоб там займались діти старших класів. У нас є два варіанти по молодших класах: це приміщення школи, в якій навчаються діти з 23-ї школи, ми плануємо до 1 вересня закінчити реконструкцію старого приміщення 23-ї гімназії для того, щоб туди зайшли діти з 23-ї і вивільнили це приміщення для дітей з 25 ліцею. Другий варіант – це ПТУ, воно ідеально підходить під початкову школу, це на вулиці Троянівській. Я декілька разів мав спілкування з міністром освіти, нам треба пришвидшити процедуру передачі ПТУ на баланс міста, для того, щоб ми могли приймати рішення, бо там все одно потрібно буде робити поточний ремонт, і до 1 вересня нам потрібно підготувати його до навчального процесу», – каже Сергій Сухомлин.


Набір учнів до першого класу не зупиняють і влада розглядає варіант організувати навчання першокласників в школах, де є укриття. За словами міського голови цьогоріч заявок на зарахування до першого класу вдвічі менше, ніж минулого року.

«Так, ми будемо набирати до всіх шкіл, в тому числі і до 25 ліцею обов'язково, бо не можна переривати історію 25-го ліцею на один рік чи поки буде будуватися школа, але ми не знаємо, які будуть умови на 1 вересня. Ми будемо готувати школи до 1 вересня і до набору першачків. У нас є тенденція по зменшенню кількості тих, хто йде в перший клас, але ще може таке статися, що багато людей до 1 вересня не повернуться в Житомир. Тому тут те, що я вже казав: на 1 травня в минулому році всі заявки вже були подані, це були 3600 заявок, в цьому році в два рази менше, і це нас теж турбує. Ми також пропрацьовуємо варіант: визначити 5-6 шкіл, в які ми будемо набирати першачків, вони будуть приписані до різних шкіл, але це школи, де є укриття. Діти в садочках вже знають, що це таке, їх при кожному сигналі тривоги опускають в укриття, і тому саме таку практику ми, можливо, будемо запроваджувати в школах для першачків», – зазначив Сергій Сухомлин.

Будівлю зруйнованого ліцею №25 готуються зносити і відбудовувати навчальний заклад. Допомогти зголосились європейські міста. Наприкінці травня розпочнуться роботи по демонтажу, а відбудовувати ліцей будуть, коли закінчиться війна.

«Нам все ж потрібно пришвидшувати ці процеси, і хто перший скаже і зробить ці кроки, з тим ми і будемо працювати, бо ми розуміємо, що сучасний проєкт, який треба зробити, це буде коштувати 5-10 мільйонів гривень, і ми не можемо витрачати на це бюджетні кошти, бо заборонені всі капітальні видатки. Процес відбудови почнеться фактично тоді, коли будемо бачити, що вже закінчується війна. Європейські гроші не будуть давати на відбудову до закінчення війни, про це ми з ними дуже багато спілкувались. Наша задача підготувати сам робочий проєкт, щоб він був готовий, а з моменту отримання коштів і початку будівництва такий проєкт буде реалізований не більше, ніж за два роки. Все ж є надія, що до кінця цього року війна закінчиться і два з половиною роки – це термін, коли діти дійсно зможуть піти в 25 ліцей», – зауважив Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, 30 березня мер Житомира розповів, що хоче замовити іспанським архітекторам проєкт нової будівлі житомирського ліцею № 25, який зруйнували окупанти. В ефірі програми «Тема дня» на Житомир.info мер Житомира Сергій Сухомлин відповів на запитання, чи підрахували вже суму завданої шкоди. Так, мер зазначив, що необхідно приблизно 200 млн грн.

А 15 квітня на засіданні виконкому Житомирської міської ради обговорили проєкт будівництва ліцею №25.

11 травня педагогічний колектив, батьки та випускники зібралися біля ліцею №25, який був зруйнований внаслідок авіаудару, та заспівали гімн закладу.

Як повідомляв Житомир.info, приблизно о 8 ранку 4 березня в центрі Житомира російські окупанти обстріляли з повітря школу. Рятувальники евакуювали зі зруйнованої будівлі ліцею № 25 на Малій Бердичівській 5 людей. Повідомлялося, що, за попередніми даними, внаслідок потрапляння боєприпаси жертв і постраждалих немає.

Відео наслідків авіаудару по ліцею – тут.

За фактами обстрілу житомирського ліцею № 25 прокуратура розпочала розслідування.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ліцей ліцей №25 школа авіаудар обстріл війна руйнація руйнування  
Матеріали по темі