Місто

На виконкомі обговорили проєкт житомирського ліцею №25: розробники врахували можливість під’їзду до закладу

15 April 2022, 14:44

На засіданні виконкому Житомирської міської ради 15 квітня обговорили проєкт будівництва ліцею №25, який на початку березня знищили російські військові.

Мер Сергій Сухомлин розпочав з розповіді про 5-річну житомирянку та її бажання навчатися у 25-му ліцеї.

«У нас є звернення від Барселони, що вони готові допомагати у відбудові нашого 25-го ліцею. І декілька днів тому маленька житомирська дівчинка, яка мріяла піти в цей 25-й ліцей – їй 5 років – вона була дуже стурбована тим, що його розбомбила російська ракета. Вона навіть малюнок намалювала, як вона хоче щоб виглядав цей ліцей», – зазначив Сергій Сухомлин.

Малюнок, про який іде мова:

Фото з Facebook-сторінки Сергія Сухомлина

Після цього мер передав слово представнику житомирська проєктної фірми Сергію Грабчуку, який разом із архітекторами з Лісабону і з Кіпру розробляв концепцію проєкту закладу.

«Як ви знаєте, це дуже давній ліцей. У 1919 році він був заснований, але 4 березня будівля була зруйнована», – розпочав Грабчук.

Далі проєктант показав слайди та окреслив, якою має бути будівля. Він, зокрема, зазначив, що на даху будівлі буде зелена зона. Також наголосив, що розробники проєкту врахували і можливість під’їзду автомобілями до закладу, з чим раніше були складнощі.

«Ми можемо побачити принципову схему зонування нового об’єкту. Він включає навчальні класи, медпункт, спортзал, тераси з озелененням, актові зали, адміністрацію, їдальню. Також будемо проєктувати підвальний поверх, який можна використовувати для укриття. У цьому проєкті була дуже важлива екологічність та економія енергії. Також треба не забувати про освітній простір та інклюзію. Ми врахували і планування, і нові параметри коридорів, класів, кількість учнів, використання безбар’єрного доступу. В цьому проєкті враховано, що важливо, під’їзд і підвіз дітей батьками, тобто використання парковочних місць», – зауважив Сергій Грабчук.

Сергій Грабчук – засновник проєктної фірми «Проспект-Проєкт». Відповідно до розпорядження голови ОДА від 25.03.2015 Грабчук був заступником голови координаційного штабу з будівництва захисних споруд у зоні проведення АТО. Згодом деякий час перебував на посаді директора департаменту містобудування, архітектури та будівництва облдержадміністрації

Про майбутнє навчання учнів житомирського ліцею №25 – дивіться у відеосюжеті від 13 квітня 2022 року

Нагадаємо, 30 березня мер Житомира розповів, що хоче замовити іспанським архітекторам проєкт нової будівлі житомирського ліцею № 25, який зруйнували окупанти. В ефірі програми «Тема дня» на Житомир.info мер Житомира Сергій Сухомлин відповів на запитання, чи підрахували вже суму завданої шкоди. Так, мер зазначив, що необхідно приблизно 200 млн грн.

Як повідомляв Житомир.info, приблизно о 8 ранку 4 березня в центрі Житомира російські окупанти обстріляли з повітря школу. Рятувальники евакуювали зі зруйнованої будівлі ліцею № 25 на Малій Бердичівській 5 людей. Повідомлялося, що, за попередніми даними, внаслідок потрапляння боєприпаси жертв і постраждалих немає.

Відео наслідків авіаудару по ліцею – тут.

За фактами обстрілу житомирського ліцею № 25 прокуратура розпочала розслідування.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: школа ліцей ліцею №25 проєкт ескіз  
Матеріали по темі