Політика

На початку лютого добре ставилися до росії 34% населення України, зараз – лише 2%. Опитування

26 May 2022, 11:45

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну різко погіршилося ставлення українців до країни-агресора – зараз 92% опитаних ставляться до рф погано і лише 2% – добре.

Такі результати опитування, проведеного 13-18 травня, оприлюднив 26 травня Київський міжнародний інститут соціології.

«За останні 3 роки до повномасштабного вторгнення простежувалося поступове зниження позитивного ставлення до росії, але навіть попри декілька місяців поспіль ескалації біля кордонів України 34% населення України на початку лютого 2022 року добре ставилися до росії (в одній з публікацій у кінці 2021 року вивчалося, що переважно це було пов’язано із сприйняттям «росії» як «звичайних росіян»). Зараз уже лише 2% громадян добре ставляться до росії, у той час як 92% – погано. Утім, важливо розуміти, що 2% – це близько 500 000 осіб, тобто достатньо істотна кількість в абсолютному вимірі все одно зберігає попри очевидні факти позитивне ставлення до агресора», - йдеться у пресрелізі КМІС.

Топ-емоції, які у українців викликає війна росії проти України: гнів / обурення / ненависть / відраза (53%), гордість за Україну / армію (52%) і тривога / страх / жах (38%).

Упродовж 13-18 травня 2022 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус». Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитано 2000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали закордон після 24 лютого 2022 року. Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%. За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення, але при цьому отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення. Ознайомтесь, будь ласка, нижче з додатковими коментарями щодо факторів, які впливають на проведення соціологічних опитувань у воєнних умовах.

Нагадаємо, за результатами опитування соціологічної групи «Рейтинг», проведеного 8-9 березня 2022 року, 92% опитаних вірили, що Україна зможе відбити напад росії.

Як повідомляв Житомир.info, 10 березня 2022 року подружня пара, яка дев'ять років живе у Житомирі і має громадянство рф, публічно спалила свої російські паспорти.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: опитування війна рф  
Матеріали по темі