Політика

Посол Естонії в Україні відвідав Житомирщину для визначення пріоритетних інфраструктурних об’єктів для відбудови

26 May 2022, 16:36

Естонська Республіка готова допомогти Житомирській області у відбудові пошкодженої інфраструктури. З робочим візитом у північні громади Житомирщини приїхав Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каймо Кууск.

Постійних авіаударів зазнала Овруцька громада. Міський голова Іван Коруд показав послу Естонії приватні будинки та центр зайнятості, які знищили окупанти.

Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каймо Кууск зізнався, що вражений тим, як українці тримають опір. А також наголосив, що наразі вирішується, які об’єкти є першочерговими для відбудови.

«Я не здивований, що росіяни можуть робити такі речі. Я здивований, як добре ви може протистояти. Завжди важливо бачити все на власні очі, відчуття зовсім інші, в порівнянні якщо дивитися просто на картинки або читати про такі речі. Ціль на сьогодні – дивитися та вивчати об’єкти, щоб визначити, що в пріоритеті, і як мені переконати інших послів теж в тому, що це саме той регіон, куди ми маємо прийти з допомогою. Ми визначимось, що можемо зробити разом на Житомирщині, може, дитячий садок побудуємо тут або школу», – каже Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каймо Кууск.


Храм, міст, пожежна частина та школи – це лише частина об’єктів в Малині, які постраждали від авіаударів, що завдала росія.

Вибиті вікна та двері, пошкоджений дах, тріщини в стінах – такий вигляд зараз має Малинська дитяча школа мистецтв. Директор школи Павло Недашківський розповів послу Естонії, що попри все навчальний процес триває.

«Школа працює дистанційно. Ті викладачі, що знайшли дітей та інструменти, які в дітей є, працюють дистанційно. На минулому тижні ми прийняли відеоіспит у дітей та випускників. У нас в цьому році 45 випускників. В кінці травня в нас має бути випускний вечір, але все буде у форматі відео», – розповідає директор Малинської дитячої школи мистецтв Павло Недашківський.

У Народицькій територіальній громаді внаслідок авіаудару знищено церкву Різдва Пресвятої Богородиці, яка цьогоріч мала б відсвяткувати 160-річчя заснування.

«Вона настільки пошкоджена, що відреставрувати буде майже нереально. Тут майже все майно коштовне, що знаходилося всередині, священнослужитель на наступний день все виніс, вивіз, що було цінне», – каже керівник Коростенської військової державної адміністрації Юрій Тарасюк.

Крім того, через збройну агресію росії у Народицькій територіальній громаді зруйновано міст через річку Уж. Тепер, щоб дістатися до деяких підприємств, місцеві жителі вимушені додатково їхати майже 100 кілометрів.

«У зв’язку з тим, що він зруйнований, розділив частину підприємств, так як це була одна громада, структурні підрозділи знаходилися в різних місцях. І наразі працівникам, що тут проживають, щоб потрапити на роботу, – так як структурний підрозділ знаходиться на іншій частині – їм доводиться об’їжджати велику відстань – 80-100 км по колу», – каже Юрій Тарасюк.

Народний депутат України Арсеній Пушкаренко очолює делегацію, яка веде перемовини з Естонією. За його словами, саме Уряд Естонії буде визначатися, які об’єкти на Житомирщині будуть відновлювати за іноземні кошти.

«Сьогодні вже виділено 2 млн євро. Звичайно, що ми їх переконуємо, що це мають бути мости, в Малині – пожежна частина, музична школа, площа, що постраждали. Говоримо про необхідність побудувати дитячий садочок в Овручі. В першій декаді червня ми очікуємо рішення Естонського Уряду про те, які з 15 об’єктів вони беруть на відновлення», – говорить народний депутат України Арсеній Пушкаренко.

Як повідомляв Житомир.info 9 травня 2022 року, Естонія хоче допомогти Житомирщині відновити інфраструктурні об’єкти, які були зруйновані.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Малин Овруч війна обстріл авіаудар бомбардування посол посол Естонії руйнування руйнація  
Матеріали по темі