Місто

Вартість оренди житла в Житомирі та чому переселенці, які проїхали місто транзитом, повертаються

12 June 2022, 10:08

Перш за все слід розділити поняття оренди під час воєнного стану, бо частина приміщень для житла та волонтерських цілей надавалась безкоштовно. Зокрема, безкоштовно надавалося житло для внутрішньо переміщених осіб та для житомирян, які постраждали від дій агресора в нашому місті.

Для таких громадян владою був створений сайт «Прихисток», куди можна було подати заявку з пропозицією житла або ж з потребою. До такого челенджу приєдналася і рієлторська спільнота, яка також займалася забезпеченням, пошуком та подальшою підтримкою значної кількості громадян, які зупинилися в нашому місті. Найбільша кількість потреб була на початку квітня. Для значної кількості переселенців Житомир був спочатку транзитним містом. Але здійснивши спробу винайняти житло в західних областях країни багато орендарів прийняли рішення повернутись знову до нашого міста, враховуючи розташування, інфраструктуру та цінову політику.

Також починаючи з кінця березня поступово почав оживати попит на оренду житла на платній основі. Тут рієлтори окремо зазначають людяність і милосердя житомирян, бо у порівнянні з іншими, особливо західними регіонами, рівень цін на оренду житла не лише не піднявся, а на бюджетні варіанти навіть знизився. До того ж майже кожен власник квартири чи будинку, який в себе розміщував внутрішньо переміщених громадян, намагався окрім стандартного наповнення меблями та технікою, ще допомогти предметами вжитку та особистими речами.

Лише наприкінці квітня почали з’являтися запити на елітне житло в Житомирі. При цьому орендарями в більшості випадків були приїжджі з Харкова та Херсону.

Сьогодні ціни на всі види житла зафіксовані на довоєнному рівні, змін в сторону росту поки що немає. Для прикладу вартість оренди одного спального місця в квартирі з власницею, або вартість кімнати в гуртожитку від 1500 грн до 2500 грн за місяць + комунальні платежі, однокімнатна квартира в старому житловому фонді в оренду коштуватиме від 3000 до 5000 грн залежно від стану та наповнення, в нових будинках або ж «сталінках» вартість може сягати 10000 грн. Двокімнатні квартири здаються від 4000 грн до 7000 грн в старих будинках і від 7000 до 17000 грн в будинки вищого класу. Квартири з трьох та більше кімнат коштують від 4000 до 8000 грн, в елітних будинках ціна може сягати до 25000 грн, а подекуди й до 1 тис. доларів.

Оренда окремих приватних будинків також є дуже актуальною, бо там переважно передбачається місце для автомобіля та можливість розміщення великої родини з домашніми тваринами. Цінова політика різна, залежить від стану, розташування та кількості спальних місць, і становить від 5 тис. грн до 1 тис. доларів.

До елітного житла в розрізі квартир відносяться новобудови, будинки віком до 10 років та «сталінки», ці квартири зазвичай мають новий сучасний ремонт, повне укомплектування меблями та сучасною технікою (кондиціонер, посудомийна машина, дрібна побутова техніка), систему автономного опалення та закритий двір.

Окрему позицію в оренді займає нежитлова нерухомість. В даному сегменті ситуація схожа із житловою. Перші місяці війни значна частина бізнесу зупинилась, тому більшість власників офісів, складів, магазинів, салонів краси залишилась без звичного доходу. Подекуди були домовленості між сторонами на зразок «воєнні канікули» для орендної плати, але при повній чи хоча б частковій оплаті комунальних платежів. Також є випадки безоплатної оренди для волонтерських штабів та складів з гуманітарною допомогою.Але вже з травня, разом із пожвавленням життя в нашому місті, власники майна нагадали своїм орендарям і про орендну плату. Що стосується цін, то в більшості випадків спостерігається дисконт на 20-50% в порівнянні з довоєнним періодом. Значна кількість приміщень все ще пустує, попиту на приміщення комерційного характеру дуже мало, а нових бізнесі, які б його створили, і поготів. Тому, підсумовуючи ситуацію з орендою, з впевненістю можна казати про гостинність та відкритість Житомира для всіх бажаючих тут проживати чи вести свій бізнес.

Як воєнний стан змінив ціни на вторинному ринку нерухомості в Житомирі читайте тут

Нагадаємо, місцева влада створила Telegram-канал з релокації бізнесу до Житомирської територіальної громади, в якому опублікується інформація про актуальні приміщення, що здаються в оренду або пропонуються для продажу.

Житомир.info за матеріалами Житомирського регіонального відділення Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: оренда житло нерухомість рієлтор 
Матеріали по темі