Суспільство

У Новограді-Волинському депутати проголосували за перейменування міста на Звягель

16 June 2022, 12:51

Депутати Новоград-Волинської міської ради підтримали історичне рішення про перейменування міста на Звягель.

Про це 16 червня повідомила пресслужба Новоград-Волинської міськради.

«Під час другого пленарного засідання двадцять першої сесії міської ради восьмого скликання депутати підтримали доленосне рішення для громади, а саме: повернення місту історичної назви Звягель», – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що перед початком голосування було заслухано міського голови Миколу Боровця, депутатів міської ради та активних жителів громади, які висловили своє ставлення до перейменування міста.

Зокрема, було озвучено історичні факти, зачитано довідки та результати експертиз профільних установ та істориків щодо російського походження назви, рекомендації Міністерства культури та інформаційної політики України щодо актуальності процесу дерусифікації в Україні. Разом з тим, також йшлося про те, що значна кількість жителів громади є прихильниками назви Новоград-Волинський, в сесійній залі передано відповідні списки.

«Зваживши всі «за» та «проти», розуміючи свою відповідальність у прийнятті важливого рішення та громадську позицію – Новоград-Волинська міська рада підтримала перейменування міста Новограда-Волинського шляхом повернення його історичної назви Звягель. Таке рішення підтримане 22 голосами: 21 народний обранець та очільник громади. Проти – 4, утримались – 4», – інформує пресслужба Новоград-Волинської міськради.

Остаточне рішення щодо присвоєння місту назви Звягель затверджуватиме Верховна рада України.

Онлайн-трансляція першої частини пленарного засідання за посиланням: https://fb.watch/dGEISrwBtn/.

Нагадаємо, у лютому 2021 року Новоград-Волинська міська рада повідомляла, що на адресу керівництва міської територіальної громади надійшли звернення з пропозицією повернути історичну назву місту – Звягель.

Як повідомляв Житомир.info, 3 жовтня 2018 року у місті Новоград-Волинський Житомирської області провели громадські слухання щодо повернення місту історичної назви Звягель. 1 листопада цього ж року депутати Новоград-Волинської міської ради відтермінували рішення про повернення місту історичної назви, захотіли влаштувати «референдум» щодо перейменування на виборах у 2020 році.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Новоград-Волинський Звягель перейменування  
Матеріали по темі