Влада

Депутати хочуть влаштувати «референдум» щодо перейменування Новоград-Волинського на виборах у 2020 році

1 November 2018, 17:20

Депутати Новоград-Волинської міської ради Житомирської області відтермінували рішення про повернення місту історичної назви.

Про це за результатами сесії 1 листопада написав сайт Новоград City.

«Новоград-Волинський поки що збереже свою назву, а рішення про повернення історичного топоніму прийматимуть жителі на місцевих виборах у 2020 році. Так вирішили депутати міської ради на пленарному засіданні 1 листопада. Питання "Перейменування міста Новограда-Волинського Житомирської області на місто Звягель", затверджуючи порядок денний, депутати вирішили розглядати першим», - інформує інтернет-видання.

За трибуною виступали як ініціатори повернення місту історичної назви, так і їх опоненти.

«Тему перейменування підняла ініціативна група в місті. Були громадські слухання і, зрештою, це питання потрапило на обговорення у сесійну залу міської ради. Міськрада не має повноважень змінювати назву, а може лише звернутися до Верховної ради з таким проханням. Сесія має виважено поставитись до цього і прийняти рішення, яке задовольнить і депутатів, і усіх городян», - сказав секретар міської ради Василь Остапчук.

Один з членів робочої групи з повернення Новограду-Волинському історичної назви Олександр Кармазін розповів про ймовірні витрати людей на заміну документів.

«У нас сьогодні створюють об'єднану територіальну громаду. Це будуть фактично ті самі витрати, які пов'язані зі створенням ОТГ. Це незначні кошти, зовсім невелика сума. В звичайний паспорт ставиться безкоштовний штамп, а в біометричному таких відомостей немає», - сказав він.

Голова ветеранської організації міста Василь Парфьонов висловив думку, що громадські слухання, які стосувалися поверненню місту історичної назви, провели з грубими порушеннями законодавства: під час електронного опитування 63 % мешканців міста висловилися проти назви «Звягель».

Одні опоненти казали, що 34 депутати не можуть вирішувати за усе місто, інші – що міста Звягель ніколи не було, це було поселення.

«У підсумку 23 депутати підтримали остаточну пропозицію Василя Остапчука: зняти з розгляду сесії питання перейменування міста, як неможливе для безконфліктного виконання; створити комісію міської ради стосовно питання повернення Новограду-Волинському історичної назви та внести на чергову сесію порядок проведення опитування і на чергових місцевих виборах провести такий «референдум», - повідомляє Новоград City.

Нагадаємо, 3 жовтня 2018 у місті провели громадські слухання щодо повернення місту історичної назви Звягель.

Як повідомляв Житомир.info, у 2015 році мер Новограда-Волинського запропонував перейменувати Україну, а офтальмолог - підкоректувати державний гімн. У 2016 громада Новограда-Волинського збиралася позбутися «російського» орла на гербу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вибори перейменування Новоград-Волинський Звягель  
Матеріали по темі