Місто

На центральних вулицях Житомира нанесуть розмітку зі смугами для громадського транспорту й велосипедистів, почнуть з Театральної

21 June 2022, 16:59

Цього тижня по вулиці Театральній, на ділянці від Великої Бердичівської до майдану Перемоги, наноситимуть нову розмітку.

Про це 21 червня повідомила пресслужба Житомирської міської ради.

Зазначається, що саме на цій ділянці з наступного понеділка (27.06.2022) запроваджується нова схема організації дорожнього руху.

«Відтак, від майдану Перемоги до Великої Бердичівської і у зворотньому напрямку наноситимуть смуги руху для громадського транспорту. Цими смугами дозволено також рух велосипедистів. На дорозі із такими смугами забороняються рух і зупинка інших транспортних засобів (крім таксі та велосипедистів). Розділ 17 ПДР України визначає особливості руху на зазначеній ділянці: https://vodiy.ua/pdr/17/), – йдеться у повідомленні.

Зі слів заступника міського голови, такі смуги будуть і на інших вулицях.

«Також у подальшому подібні смуги продовжимо від Театральної — по вулиці Великій Бердичівській — до Жуйка. Смуги для громадського та велотранспорту заплановані вздовж Київської до Східної», — сказав заступник міського голови Олександр Шевчук.

Схема з сайту міськради. Детальніше – у слайдері

У коментарі Житомир.info Олександр Шевчук пояснив, що означає «запровадження нової схеми організації дорожнього руху».

«Докорінно нічого не змінюється. Ще до війни у нас були припрацювання щодо вулиць Київської, Великої Бердичівської і Театральної стосовно зміни організації дорожнього руху, але лише в тій частині, що у правих смугах руху перевага надаватиметься громадському транспорту. Була зустріч з велоспільнотою, яка погодилася щодо поєднання. Це був такий пілотний проєкт ще у 2021 році, щоб поєднати смуги руху громадського транспорту та смуги для велосипедистів в одну смугу. Адже ми бачимо, що 3 метри знайти у центральній частині міста (для велодоріжок) при межах щільної забудови практично нереально. Тому було прийняте рішення внести зміни в ОДР, і це погоджено комісією з безпеки дорожнього руху. Театральна – це перша частина. Потім – Велика Бердичівська, і в подальшому, після капітального ремонту, – у нас є проєкт щодо організації дорожнього руху по Київській – змінити його також. Але Київська у нас іще в роботі, а Театральна й Бердичівська готові. Театральна заасфальтована, треба наносити розмітку. Тому вирішили одразу нанести розмітку ось у такому вигляді. Чим це відрізняється для автомобілістів? Лише тим, що у нас зараз стоять знаки, які забороняють стоянку/зупинку транспортних засобів, ці знаки вже не будуть потрібні, оскільки права смуга – це смуга пріоритету громадського транспорту. Стоянка/парковка й раніше була заборонена на Театральній, однак всі стояли з порушенням. Штрафуй-не штрафуй, все одно паркуються. А тепер у тій смузі замість знаків з’явиться смуга громадського транспорту, яка дає пріоритет тролейбусам та автобусам», – пояснив заступник мера.

Нагадаємо, в останні дні травня у Житомирі розпочали ремонтувати вулицю Театральну. Станом на ранок 30 травня частково зрізали асфальт на ділянці від вулиці Мала Бердичівська до майдану Перемоги.

Як повідомляв Житомир.info, у листопаді 2021 року заступник міського голови Олександр Шевчук розповідав про намір зробити у центрі Житомира смуги для громадського транспорту, якими їздитимуть і велосипедисти.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Театральна дорога асфальт розмітка ОДР Шевчук велодоріжка смуга  
Матеріали по темі