Суспільство

Мінцифри запускає проєкт, завдяки якому українці зможуть безоплатно отримати професію у сфері IT

29 June 2022, 17:02

Мінцифра разом із партнерами, блокчейн-екосистемою Binance та Львівським ІТ Кластером, запускає новий проєкт IT Generation.

Про це 29 червня повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

Завдяки проєкту українці зможуть безоплатно отримати професію у сфері IT. У липні почнеться прийом заявок від шкіл. А вже в серпні – від студентів. Проєкт реалізується за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та Проєкту ПРООН «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні».

«В Україні наразі нараховується більше 10 млн внутрішньо переміщених осіб, а ІТ залишається однією з небагатьох індустрій, які продовжують стабільно працювати та розвиватися. Незважаючи на повномасштабну війну, українські ІТ-компанії зберігають свої потужності, виконують контракти, а отже, потребують кваліфікованих працівників», - йдеться у повідомленні.

Основна мета IT Generation – допомогти талановитим українцям знайти себе в одній з найперспективніших сфер, продовжити працювати та розвивати українську економіку заради перемоги та успішного майбутнього нашої держави.

«Ми розуміємо, що освіта та можливість опанувати нову професію в нинішніх умовах надзвичайно важлива. Сьогодні ми запускаємо пілотний проєкт IT Generation. Він ляже в основу масштабного національного проєкту, який запуститься найближчим часом і дасть можливість 60 тисячам українців здобути безоплатну та якісну ІТ-освіту. Так ми зможемо вирішити кадрову проблему в IT, що дозволить галузі розвиватися швидше. Разом з тим ІT Generation дасть можливість людям, що втратили роботу через війну, знайти себе в новій перспективній галузі», - зазначає віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Навчання за програмою триватиме від 2 до 6 місяців. У проєкті зможуть взяти участь громадяни України віком від 21 до 60 років, які не здобувають формальну освіту та не мають кваліфікації й досвіду роботи в ІТ. Рекомендований рівень володіння англійською мовою – В1 (середній).

Учасники програми зможуть вивчати Blockchain Development, FrontEnd, QA, JavaScript, Python, Java, а також нетехнічні програми: Project\Product Management, UX/UI design, Digital Marketing, Business Analysis, HR.

Як повідомляв Житомир.info, в грудні 2021 року віцепрем'єр-міністр України - міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров представив Дорожню карту реформування IT-освіти, де однією з ініціатив було забезпечити якісне навчання школярів математики та інформатики.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Мінцифри освіта ІТ проєкт IT Generation професія  
Матеріали по темі