Влада

МОЗ з 1 липня надасть медичним закладам додаткове фінансування для виплат заробітної плати

2 July 2022, 10:29

Уряд ухвалив постанову, яка передбачає, що з 1 липня в регіонах, де наразі не точаться активні бойові дії, буде повернено систему оплат за фактично надані медичні послуги.

Про це 1 липня повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

«Через війну ще на початку березня Міністерство охорони здоров’я України змінило підхід до фінансування системи охорони здоров'я. Кожна лікарня щомісячно гарантовано отримувала від Нацслужби здоров'я 1/12 від річного обсягу фінансування. Це дозволило утримати систему в критичний момент, забезпечити оплату праці медичним працівникам та безперебійну роботу лікарень. Однак сьогодні у левовій частці медичних закладів невпинно збільшується кількість медичних послуг, що надаються пацієнтам. Тому уряд ухвалив постанову, яка передбачає, що з 1 липня в регіонах, де наразі не точаться активні бойові дії, буде повернено систему оплат за фактично надані медичні послуги. Зміни дозволять більш ефективно використовувати бюджетні кошти та підвищать фінансову спроможність закладів охорони здоров’я», - йдеться у повідомленні.

Що стосується медичних закладів, які працюють на лінії фронту, у зоні бойових дій та на тимчасово окупованих територіях України, для них і надалі діятиме спрощена система фінансування. Тобто щомісяця такі лікарні отримуватимуть 1/12 від річного фінансування.

Також постановою передбачено продовження пакета дофінансування для медичних закладів, які поки неспроможні власним коштом забезпечити виплату заробітної плати медикам у розмірі, передбаченому указом президента.

«Ми розуміємо, в яких надважких умовах працюють наші медики і на прифронтових територіях, і в тилу. Дякую за розуміння колегам з уряду, які підтримують нас у питанні забезпечення лікарів та медичних сестер базовою заробітною платою, яка ще на початку року була встановлена на рівні 20 000 гривень для лікаря та 13 500 гривень для медсестри», - повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Пакет дофінансування діятиме до кінця року.Претендувати на нього може лікарня, яка має договір із НСЗУ та за даними бухгалтерського обліку є неспроможною виконати постанову уряду щодо забезпечення ринкової заробітної плати медпрацівникам.

Нагадаємо, 12 січня 2022 року затвердили постанову Кабміну, відповідно до якої мінімальна зарплата лікарів державних та комунальних медзакладів повинна бути не менш ніж 20 тис. грн, медсестер – не менш ніж 13,5 тис. грн. Заступниця мера Житомира Марія Місюрова наприкінці січня розповідала, що при виплаті зарплати буде диференційований підхід до кожного лікаря, до кожної медичної сестри, і по відпрацьованому часу, і по результативності роботи.

Як повідомляв Житомир.info, 18 червня 2021 року президент Володимир Зеленський підписав указ, яким зобов’язав Кабінет міністрів опрацювати під час підготовки проєкту закону про Державний бюджет України на 2022 рік питання щодо підвищення заробітних плат у сфері охорони здоров’я для лікарів до розміру не менше ніж 20 тис. грн на місяць, для середнього медичного персоналу — не менше ніж 13 тис. 500 грн. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що в 2022 році середня зарплата лікаря перевищить 22,5 тисячі гривень.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: МОЗ зарплата лікар лікарня медик  
Матеріали по темі