Влада

Анонсоване Зеленським підвищення зарплат медикам: Кабміну пропонується врахувати це в держбюджеті на 2022 рік

22 June 2021, 10:37

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, що встановлює орієнтир мінімального рівня оплати праці медиків: не менше 13,5 тис. грн для середнього медичного персоналу й не менше 20 тис. грн для лікарського складу.

Про це Глава держави сказав під час урочистостей з нагоди Дня медичного працівника України, які відбулися на подвір’ї Маріїнського палацу у Києві – повідомила 18 червня пресслужба президента.

«Володимир Зеленський акцентував увагу на тому, що держава повинна турбуватися про медиків не лише раз на рік, а щодня. За його словами, необхідно компенсувати брак належної уваги до медицини протягом багатьох років та цінувати лікарів як національне багатство. Для досягнення цієї мети Президент визначив два ключових пріоритети: перший – якісна інфраструктура й належні умови для роботи медиків, другий – гідна мотивація, забезпечення, умови та гарантії для медичних працівників», - йдеться у повідомленні.

Володимир Зеленський назвав неприпустимим, коли середня зарплата в галузі охорони здоров’я близька до рівня середньої зарплати по країні.

«За всієї поваги до всіх професій, але життя людини – безцінне, а отже, його порятунок має бути однією з найбільш високооплачуваних справ. Або наша країна забезпечить гідну мотивацію своїм медикам, або цю мотивацію їм нададуть інші країни», – сказав президент.

Глава держави нагадав, що українська влада поступово збільшує заробітні плати медикам, але потрібно знаходити нові механізми та ресурси, допоки розмір зарплати медиків не стане справедливим.

«І одним з кроків задля досягнення цієї мети стане підписаний мною сьогодні важливий указ Президента України. Він має досить складну назву, але просту суть. Указ встановлює орієнтир мінімального рівня оплати праці. Не менше 13,5 тисяч гривень для середнього медичного персоналу. І не менше 20 тисяч гривень для лікарського складу», – наголосив Володимир Зеленський і підписав відповідний документ.

Згодом на сайті президента був оприлюднений текст відповідного указу.

«Кабінету Міністрів України опрацювати під час підготовки проекту закону про Державний бюджет України на 2022 рік питання щодо підвищення заробітних плат у сфері охорони здоров’я для лікарів до розміру не менше ніж 20 000 гривень на місяць, для середнього медичного персоналу — не менше ніж 13 500 гривень на місяць та врахування зазначених розмірів під час розрахунку тарифів за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення на 2022 рік, укладення договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, колективних договорів та угод у сфері охорони здоров’я, фінансування утримання закладів охорони здоров’я», - зазначається у документі.

Нагадаємо, на урочистостях до з нагоди Дня медичного працівника президент Володимир Зеленський оголосив про старт нового проекту зі створення в кожній області України лікарень нового формату, які відповідатимуть найкращим світовим стандартам.

Як повідомляв Житомир.info, наприкінці березня 2021 року міністр охорони здоров’я Максим Степанов інформував про направлення на узгодження законопроєкту щодо радикального підвищення заробітних плат лікарів та медичного персоналу: за його словами, мінімальна заробітна плата лікаря має становити не менш як 23 тис. грн, середнього медичного персоналу – 17 тис. грн, молодшого – 12 тис. грн. Верховна рада 18 травня 2021 року проголосувала за звільнення Степанова в посади міністра.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Зеленський медика зарплата указ лікар медперсонал  
Матеріали по темі