Суспільство

Закон про заборону IQOS та glo: житомирські заклади розбираються з нюансами, поліція нагадує про штрафи

11 July 2022, 16:51

Курити IQOS або glo в офісі, магазині, кафе, ресторані або в інших громадських місцях відтепер заборонено, так само як і звичайні сигарети.

З 11 липня 2022 року в Україні набули чинності норми антитютюнового закону 1978-ІХ, які передбачають заборону куріння тютюнових виробів для нагрівання у визначених законом місцях нарівні із сигаретами, кальянами та е-сигаретами. Крім того, закон забороняє відводити так звані «курилки» у приміщеннях підприємств та установ усіх форм власності. А також дозволяє органам місцевого самоврядування встановлювати додаткові вільні від куріння місця.

В поліції кажуть, що паління цигарок у громадських місцях не таке поширене порушення, як вживання алкоголю, проте і такі випадки є. Зокрема, цього року на Житомирщині було зафіксовано понад 10 тисяч випадків куріння у невідповідному місці.

«За пів року 2022 року поліцейські склали понад 10 200 відповідних постанов про таке порушення, яке передбачено ст. 175-1 Кодексом України про адміністративні правопорушення. Яким чином це відбувається: поліцейський під час виконання своїх обов’язків, функцій, тобто під час пішого патрулювання, авто патрулювання або інших форм несення служби, звертають увагу на громадян, які порушують встановлену норму закону. Відповідно на місці виносять постанову», - говорить керівниця пресслужби ГУ Нацполіції у Житомирській області Алла Ващенко.


На фасадах житомирських кафе 11 липня все ще можна побачити таблички «IQOS Friendly». В одному з таких закладів журналістам розповідають, що згідно з законом діє заборона на куріння саме у приміщенні, тому відвідувачам, які використовують такі пристрої, пропонують користуватися ними лише на літній терасі.

«Дійсно у нас у приміщенні стояла табличка «IQOS Friendly», можна було курити виключно у зоні бару. Сьогодні вступив у дію закон і ми її прибрали. У нас залишилися спеціально відведені місця на літньому майданчику, а також поза межами закладу можна курити. Стосовно літнього майданчика, в законі ми не знайшли, що не можна використовувати, тому відвели спеціальну зону, окремо направили лист до наших партнерів, а саме команди «IQOS», щоб вони дали роз'яснення», - розповів керуючий закладом Віталій Шашурін.

У листі компанія радить власникам ресторацій розібратися чи відноситься їх літня тераса до терміну «приміщення», і відповідно до цього вирішити чи є законним куріння у такому місці.

Також зазначимо: якщо ви страждаєте від куріння у громадському місці, тоді можна попросити курця припинити, або зверніться до адміністрації закладу, на території якого порушується закон. Якщо це не подіє, можна зателефонувати до поліції за номером 102. Крім того, скаргу на куріння в забороненому місці можна подати в електронний спосіб.

У поліції нагадають, що за таке порушення передбачається штраф.

«Ст. 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачається покарання у вигляді штрафу від 51 до 170 грн, якщо порушення зафіксовано вперше. Якщо порушення зафіксовано повторно, тоді від 170 до 340 грн»,- зазначила керівниця пресслужби ГУ Нацполіції у Житомирській області Алла Ващенко.

Нагадаємо, 28 червня пресслужба Міністерства охорони здоров’я нагадала, що з 11 липня починає діяти заборона на куріння glo та IQOS у громадських місцях.

Як повідомляв Житомир.info, рішенням виконкому Житомирської міської ради з 1 липня 2016 року заборонене куріння у парках та скверах, крім спеціально відведених місць.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: куріння сигарета glo IQOS пристрій закон заборона 
Матеріали по темі