Політика

Депутат міської ради судився з нардепом від Житомирської області за відео у Facebook

18 July 2022, 12:03

Депутат Новоград-Волинської міської ради Олег Ващенко (фракція «Європейська Солідарність») судився з народним депутатом від Новоград-Волинського округу Дмитром Костюком щодо захисту честі, гідності та ділової репутації і стягнення 150 тис. грн моральної шкоди.

Провадження у цивільній справі за позовом Ващенка було відкрите ухвалою Новоград-Волинського міськрайонного суду від 3 листопада 2021 року.

«В жовтні 2021 року позивач звернувся в суд з даним позовом, мотивуючи його тим, що у соціальній мережі Фейсбук 09.09.2021 відповідач опублікував відеоматеріал тривалістю понад 42 хв. під назвою «Хто грабує Новоград-Волинський, історія бізнесу депутатів міськради. Сміття, казарми, тендери». В цій статті він поширив серед необмеженої кількості осіб інформацію, яка, на його переконання, є неправдивою, що не відповідає дійсності, порушує його права та свободи, ганьбить честь, гідність та ділову репутацію, оскільки він є депутатом міської ради та бере активну участь у громадському житті м. Новоград-Волинський. Посилаючись на наведене, просив суд визнати недостовірною інформацію, поширену відповідачем у соціальній мережі Фейсбук в своєму персональному блозі «ІНФОРМАЦІЯ_1» ІНФОРМАЦІЯ_2 під назвою «ІНФОРМАЦІЯ_3, історія бізнесу депутатів міськради. Сміття, казарми, тендери», зобов`язати його спростувати цю інформацію у той самий спосіб, як вона була поширена, та стягнути з нього моральну шкоду в розмірі 150 000 грн», - йдеться в матеріалах суду.

Згадане відео, оприлюднене на сторінці нардепа Дмитра Костюка, дивіться тут

Рішенням від 4 липня 2022 року Новоград-Волинський міськрайонний суд відмови депутату міської ради у задоволенні позову.

«Суд зазначає, що вираження поглядів є однією з важливих засад демократичного суспільства та однією з базових умов прогресу суспільства в цілому та самореалізації кожної окремої особи. Позивач був публічною особою, яка неминуче відкривається для прискіпливого висвітлення своїх слів, вчинків і повинен був це усвідомлювати, оскільки це тягне за собою ширші межі допустимої інформації порівняно з межами такої інформації щодо звичайних громадян. Таким чином, поширена відповідачем інформація стосовно позивача не є недостовірною, позивачем не доведено, що вказана інформація поширена з «явним злим умислом», а судом не встановлено, що вона є такою, що принижує його честь, гідність та ділову репутацію. Підстави для задоволення позовних вимог щодо відшкодування моральної шкоди також відсутні, оскільки вони є похідними від первісних вимог», - зазначається у рішенні суду.

Скріншот з рішення суду

Рішення суду оприлюднене 11 липня, воно ще не набрало законної сили і може бути оскаржене в апеляційному суді.

Нагадаємо, у Житомирській області з липня 2019 року триває розгляд судової справи про захист честі, гідності та ділової репутації мера Овруча Івана Коруда, який подав позов до одного із засновників Овруцької районної партійної організації ВО «Свобода» Олексієм Кравчуком через коментарі у соціальній мережі Facebook.

Як повідомляв Житомир.info, в грудні 2021 року Національне агентство з питань запобігання корупції завершило повну перевірку декларації за 2020 рік народного депутата Дмитра Костюка (фракція партії «Слуга народу»), який обраний до Верховної ради від Новоград-Волинського округу №65: ознак порушення не виявили, хоча є 2,6 млн грн розбіжності між офіційними доходами та задекларованими коштами.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: суд Новоград-Волинський моральна шкода Ващенко Костюк нардеп ділова репутація 
Матеріали по темі