Влада

За підсумками І півріччя бюджет Житомирської області виконано на 104%, - Віталій Бунечко

22 July 2022, 09:32

Керівники громад Житомирщини 21 липня отримали нагоду поспілкуватися з головою Держказначейства України Тетяною Слюз, адже наповнення та видатки місцевих бюджетів, а також фінансова підтримка громад – мають багато особливостей в умовах воєнного часу.

Про це повідомив начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко.

«Чи не найосновніший виклик для територіальних громад – це наповнення місцевого бюджету. Загалом, за підсумками І-го півріччя бюджет всієї Житомирської області, виконано на 104%. На жаль, внаслідок економічного спаду, по 42 бюджетах тергромад заплановані показники не виконані. По цих бюджетах в сукупності недоотримано 230 млн гривень. Звісно, відчуваються значні бюджетні втрати внаслідок затяжної війни. Водночас слід зазначити, що у порівнянні з I півріччям минулого року надходження до місцевих бюджетів області в цілому зросли на 25% або на 1 млрд грн і склали 5 млрд гривень», - йдеться у повідомленні.

Щодо видатків, то всі першочергові видатки, такі як виплата заробітної плати бюджетним працівникам, утримання установ та енергоносії, здійснюються у повному обсязі.

«Також розглянули пропозиції щодо розширення можливостей постанови Кабінету Міністрів України №590. Серед проблем, які ускладнюють перебіг бюджетного процесу – заблокована частина видатків, які не дозволяють більшості громад провести необхідні капітальні ремонти в соціальних закладах та ЖКГ. Згадали й про майбутній опалювальний сезон, який цьогоріч буде досить складним. Але ми маємо докласти максимум зусиль та забезпечити теплом в першу чергу об’єкти соціальної інфраструктури та житлові будинки. Разом з тим, під час нового опалювального сезону надаватиметься підтримка для побутових споживачів», - інформує керівник ОВА.

Як повідомляв Житомир.info, до загального фонду бюджету Житомирської міської територіальної громади за І квартал 2022 року надійшло 581,5 млн грн, що на 17% більше, ніж у відповідний період минулого року, але майже на 29 млн грн менше від запланованого.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: бюджет ОВА Бунечко  
Матеріали по темі