Суспільство

Вартість оренди житла в Житомирській області та інших регіонах України

2 August 2022, 13:39

Закарпатська, Полтавська та Тернопільська області ставлять рекорди по зацікавленості в оренді житла. Ціни за оренду у перерахунку у доларах менші ніж до війни майже в усіх регіонах, окрім Полтавської (+307%) і Кіровоградської (+83%), котрі продовжують приймати біженців зі сходу.

Про ринок оренди у липні інформує Finance.ua з посиланням на аналітику порталу ЛУН.

Ринок оренди

Внутрішні переселенці підтримують високий рівень зацікавленості в оренді квартир в областях віддалених від бойових дій. Рекорди ставлять Закарпатська область +455%, Полтавська +364% та Тернопільська +334% в порівнянні з осінню 2021. Південь втратив свій туристичний сезон, так Одеса демонструє спад зацікавленості в оренді на -80%, а Миколаївська область – аж на -91% менше за показники осені минулого року.

В Житомирській області спад становить -45%

Ціни на оренду

До війни ціни на оренду в Україні фіксувались в гривні, але власники квартир все частіше підвищення цін аргументують саме зміною курсу валют. З останньою зміною офіційного курсу з 29.5грн/$ до 36.6, житло в порівнянні з осінню 2021, сьогодні саме у доларах відчутно дешевше в Київській (-33%), Житомирській (-26%), Тернопільській (-42%), Харківській (-47%), Одеській (-57%), Миколаївській (-29%) та Херсонській (-70%) областях.

«Окремо варто відзначити Закарпатську область, що всупереч рекордній зацікавленості демонструє зменшення цін у доларах на -18%. Це пов’язують зі зменшенням на -47% кількості вільних квартир та виїздом частини ВПО з області в інші регіони. Попит збалансувався з пропозицією. Суттєво подорожчали регіони Полтавської області, де ціна виросла у 4 рази навіть у доларах, та Кіровоградської – майже вдвічі дорожче. Вони й досі приймають велику кількість вимушених переселенців зі сходу», - пише видання.

Щодо цін на оренду в Києві, то за місяць середня ціна на однокімнатну квартиру збільшилась на 1000 грн і становить 9 000. Двокімнатна здорожчала на 2 000 грн і складає 14 000. Трикімнатна додала у ціні +2 100 грн, і тепер в середньому її оренда обійдеться у 22 000 грн. Це пов’язано як з пожвавленням попиту, так і зі зміною курсу валют.

Як повідомляв Житомир.info, в липні 2022 року у Житомирі ціна оренди на всі види житла була на довоєнному рівні.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: оренда житло нерухомість квартира  
Матеріали по темі