Місто

Мер не виключає, що готівкова вартість проїзду ще зросте: так у Житомирі хочуть стимулювати безготівкову оплату

2 August 2022, 17:34

З 13 серпня у Житомирі хочуть встановити нові тарифи на проїзд: в тролейбусі – до 10 грн, в автобусі – до 14 грн.

В інших містах України вже зросла ціна на квиток, а паливо вдвічі подорожчало, так необхідність даного рішення пояснив Житомирський міський голова Сергій Сухомлин 2 серпня в ефірі програми «Діалоги» на Житомир.info.

«Якщо подивитися інформацію, то більшість міст України вже давно підняли, приблизно пів року тому, і зараз знов будуть піднімати вартість проїзди через те, що вартість палива зросла удвічі. Зрозуміло, що приватним перевізникам та ТТУ не по кишені такі ціни на паливо. Другий момент, Житомир це робить одним з останніх. Хочу сказати, що можна рахувати 14 грн, а можна рахувати 10 грн. Чому ми беремо 10 грн, чому не кажемо, що варіть в тролейбусі буде 6 грн. Валідатори будуть. Вони були й працювали, якщо він не працював, то вартість була 3 грн і воно так працювало. З початком війни їх зняли, але під це рішення вони будуть встановлені і так само буде прописано, якщо валідатор не працює вартість буде набагато менша», - сказав Сергій Сухомлин.


Житомирян планують й далі мотивувати розраховуватися безготівково, тобто за готівку їздити буде ще дорожче. Крім того, мер не заперечує, що при зростанні ціни на паливо може дорожчати проїзд.

«Подорожчання долара, євро, а паливо в Україні закуповується виключно за кордоном, тому ми ще очікуємо збільшення вартості палива. Проїзний квиток для школяра коштує 45 грн, і вартість не зростає, якщо взяти дві поїздки на день, 60 поїздок то це менше ніж 1 грн вартість. Якщо взяти для дорослого 180 грн, це скільки буде, можна і так порахувати вартість проїзду – це 63 грн. Ми ще будемо піднімати вартість готівкової плати, трохи пізніше, після війни, щоб люди переходили на безготівковий розрахунок, нам потрібно вивести готівку з транспорту повністю. (ред. якщо зросте вартість палива, чи може ще зрости вартість проїзду?). Може зрости. Я думаю, що зарплати також будуть зростати, бо ті зарплати, які є в українців вже зараз не відповідають цінам, які на базарі та в магазинах. Війну спочатку треба виграти, а потім будемо думати», - сказав міський голова.

Повністю програму «Діалоги» з мером Житомира дивіться тут

Нагадаємо, на брифінгу 29 липня заступник мера Житомира Олександр Шевчук розповів про зростання ціни на проїзд у громадському транспорті, яке очікується з 13 серпня 2022 року. Цього ж дня міська рада оприлюднила відповідний проєкт рішення виконкому.

Як повідомляв Житомир.info, за 2021 рік громадський транспорт Житомира перевіз 54,5 млн пасажирів, 66% яких обрали електротранспорт – тролейбуси та трамваї – і більшість з них були пільговиками.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: транспорт вартість Сухомлин 
Матеріали по темі