Події

З початку року у Житомирській області зникли понад 250 дітей, 86 з яких потерпіли від злочинів

20 September 2022, 12:19

З початку року у Житомирській області ювенальні поліцейські розшукали понад 250 зниклих дітей, зафіксували 166 адміністративних порушень, які вчинили неповнолітні, а 64 підлітки викрили у вчиненні крадіжок.

Про це 20 вересня повідомила пресслужба ГУНП у Житомирській області.

«Ювенальні поліцейські Житомирщини з початку року розшукали понад 250 зниклих безвісти дітей. У 96% випадків юних мандрівників вдалося знайти упродовж першої доби після зникнення. А причинами таких вчинків найчастіше були юнацьке прагнення самостійності та непорозуміння у родинах», - йдеться у повідомленні.

За даними пресслужби поліції, упродовж 8 місяців 2022 року на території області у розшуку перебували 259 дітей, які самовільно залишили постійні місця проживання. У 248 випадках юних мандрівників вдавалося знайти упродовж першої доби після зникнення. Після повернення їх до родин поліцейські працювали з батьками та рідними, аби запобігти повторенню таких ситуацій. У низці випадків про необхідність соціального супроводу повідомлялись і соціальні служби.

Водночас ювенальні поліцейські зазначають, що з початку року неповнолітні вчинили 166 адміністративних правопорушень. Поліцейські склали відносно них адміністративні протоколи за: розпивання спиртних напоїв та появу у громадському місці у п’яному вигляді (ст. 178 КУпАП) – 86, паління тютюнових виробів у заборонених місцях (ст. 175-1 КУпАП) – 61, дрібне хуліганство (ст. 173 КУпАП) – 14, дрібну крадіжку (ст. 51 КУпАП) - 3 тощо. Усі складені адміністративні матеріали були спрямовані на розгляд судів, а про виявлені проблеми, що потребували втручання у сім’ї, проінформовані соціальні служби.

На жаль, за 8 місяців 2022 року 86 дітей стали потерпілими від злочинів. В основному у неповнолітніх викрадали мобільні телефони, велосипеди та інше майно під час дозвілля.

«Правоохоронці викрили у вчиненні кримінальних правопорушень 64 підлітків, які вчиняли переважно майнові злочини. Нині на профілактичному обліку у підрозділах ювенальної превенції перебуває 49 дітей, причетних до адміністративних чи кримінальних правопорушень. Поліцейські постійно працюють з ними та їх родинами, залучають до соціальних проєктів, аби допомогти знайти нові інтереси та запобігти повторенню негативних проявів. Упродовж поточного року з дітьми, у навчальних закладах області та у територіальних громадах, з батьками та педагогічними колективами ювенальні поліцейські спільно з іншими службами провели майже 1200 профілактичних заходів. Метою таких зустрічей стало навчання дітей правил безпеки та застереження від вчинення неправомірних дій», - додають у пресслужбі поліції.

Як повідомляв Житомир.info, станом на 5 липня 2022 року за результатами І півріччя 2022 року в Житомирській області суттєво зменшився рівень підліткового криміналу. Як зазначали у поліції, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року в поточному на 40% менше дітей і підлітків постраждали від злочинних проявів, а от кількість кримінальних діянь, які вчиняли самі неповнолітні на Житомирщині, зменшилась на третину.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: дитина підліток злочин правопорушення дитяча злочинність ювенальна превенція 
Матеріали по темі