Суспільство

У Житомирській області підприємство з переробки птиці має сплатити майже 2 млн грн збитків за викиди забруднюючих речовин в повітря

5 October 2022, 11:52

Підприємство, яке спеціалізується по забою та переробці птиці і здійснювало викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без відповідного дозволу, має сплатити збитки на суму 1,7 млн гривень.

Про це 5 жовтня повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції Поліського округу.

«Ще в 2019 році державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу було проведено планову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища ТОВ «Украгро-Полісся». Дане підприємство знаходиться на території Березівської територіальної громади, що на Житомирщині та спеціалізується по забою та переробці птиці», - йдеться у повідомленні.

Під час перевірки фахівцями Інспекції встановлено, що викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами викидів здійснюються за відсутності відповідного дозволу. Як результат, товариству нараховано збитки та для добровільного відшкодування шкоди завданої навколишньому природному середовищу виставлено претензію у розмірі 1,7 млн гривень.

«У зв’язку з тим, що товариство відмовилось сплачувати претензію у добровільному порядку, Інспекцією скеровані відповідні матеріали до Житомирської окружної прокуратури для вжиття заходів представницького характеру. В свою чергу, прокуратурою, в інтересах держави, в особі Державної екологічної інспекції Поліського округу було подано позов до Господарського суду Житомирської області про стягнення з вищезазначеного товариства суми шкоди завданої забрудненням атмосферного повітря», - інформують у екологічній інспекції.

Однак, як зазначають у пресслужбі інспекції, суд першої інстанції в задоволенні позову відмовив. Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, прокурор оскаржив його в апеляційному порядку.

Апеляційний суд, за результатами розгляду апеляційної скарги скасував рішення і ухвалив нове, яким позовні вимоги задовольнив в повному обсязі, а саме на користь держави буде стягнуто 1,7 млн гривень.

Нагадаємо, екологічна інспекція 17 червня 2021 року інформувала, що за надмірні викиди повітря ТОВ «АГРОСОЮЗ», яке займається вирощуванням сільськогосподарських культур, нарахували понад 300 тис. грн збитків. Товариство здійснювало викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря під час експлуатації зерносушарки, автозаправного пункту, обладнання для обігріву приміщень за відсутності відповідного дозволу. Перевірка екологами була ще у 2019 році, однак підприємство не відшкодовувало завдані довкіллю збитки, тож далі за справу взялася прокуратура.

Як повідомляв Житомир.info, у жовтні 2020 Державна екологічна інспекція Поліського округу інформувала про нарахування 1 мільйон 78 тисяч гривень шкоди за викиди забруднюючих речовин в повітря приватному підприємству «Чайківка», яке знаходиться в Радомишльському районі Житомирської області.

У кінці 2020 року Державна екологічна інспекція Поліського округу провела позапланову перевірку дотримання вимог законодавства про охорону атмосферного повітря приватним підприємством «Спортивний клуб «ЮКА», що на Житомирщині. За понаднормові викиди у повітря підприємству нарахували майже 1,3 млн грн шкоди.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: повітря забруднення екологія екологічна інспекція еколог атмосфера шкода штраф 
Матеріали по темі