Місто

Густий туман, психологічне та фізичне навантаження: у Житомирі газодимозахисники покращують свої навички

6 October 2022, 13:38

У повному бойовому спорядженні з використанням індивідуальних засобів захисту газодимозахисники пробираються лабіринтом, який імітує умови реальної пожежі. На початку жовтня професійна практична підготовка для газодимозахисників підрозділів ДСНС області стартувала у Житомирі на базі пересувного тренувального модуля.

«У нас в області зараз 1031 газодимозахисник, який має пройти практичну підготовку на цьому модулі. Це практична підготовка газодимозахисників: як вони мають діяти в екстремальних умовах з психологічним навантаженням, щоб вони могли себе тримати в тонусі та виконувати ці вправи або надавати допомогу людям в непридатному для дихання середовищі при ліквідації пожеж або надзвичайних ситуаціях», – говорить рятувальник ГУ ДСНС у Житомирській області Олександр Ковальський.


Мобільний тренажерний комплекс складається з двох контейнерів. Фізична підготовка є важливою для рятувальників, тому насамперед газодимозахисники відпрацьовують силові вправи, які можуть знадобитися під час гасіння пожежі.

«У першому розташовані тренажери. Чотири тренажери – це «Безкінечна драбина», яка імітує підняття по драбині на поверх, та «Молот», який імітує роботу з ручним інструментом. Далі «Бігова доріжка» та «Велотренажер». Тобто перша задача – це дати фізичне навантаження», – розповідає викладач інституту державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту Євген Власенко.

Газодимозахисники здійснюють пошук та евакуацію потерпілого із задимленого середовища. Для відпрацювання таких ситуацій тут є двоповерховий лабіринт з перешкодами як фізичними, так і спрямованими на психологічну стійкість рятувальника.

«Лабіринт задимлений, тобто з умови поганого бачення. Крім того, психологічне навантаження, тобто лунають звуки, притаманні для пожежі», – додав Євген Власенко.

Понад тисяча рятувальників Житомирщини будуть вдосконалювати свої професійні навички протягом десяти днів.

Як повідомляв Житомир.info, 2 жовтня 2022 року у квартирі однієї з житомирських дев’ятиповерхівок сталася пожежа. Із задимленої оселі рятувальники вивели напівпритомну господарку.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: рятувальник ДСНС пожежа дим задимленість тренування  
Матеріали по темі