Місто

Поради житомирянам: як уберегтися від травмування взимку і куди дзвонити, якщо не прибирають прибудинкову територію

25 November 2022, 15:41

Календарна зима іще не розпочалась, втім житомиряни вже на собі відчули притаманні для цієї пори року погодні гойдалки. А саме - сніг, бурульки на дахах і ожеледицю. Хоч сьогодні й відлига, однак це не менш небезпечно. Адже снігова каша доволі слизька і можна легко травмуватися. Принаймні, у місцевому травмпункті зустрічаємо двох пацієнток, котрі травмувалися через погодні умови.

«Йшла з роботи і впала на лікоть, болить рука», - розповідає Тетяна.

«З дому виходила і підсковзнулась, слизько було. Бігла на роботу і впала. Впала і забила плече, руку», - ділиться Людмила.

Після огляду та консультації лікаря жінка чекає на додаткові обстеження.

«Зроблять рентген, подивляться, що з рукою і тоді вже буде приймати рішення», - говорить жінка.

Такі стани пацієнтів після падінь лікар з 15-річним стажем називає типовими.

«Якщо людина послизнулась, вона виставляє рефлекторно руку і відбувається перелом променевої кістки, або підвертається нога і ломаються кісточки гомілки», - говорить ортопед-травматолог КП «Лікарня №1» Олександр Зубенко.

Навздогін Олександр Зубенко додає: погодні умови не значно додали роботи, а кількість пацієнтів суттєво не змінилась.

«В перший день не значно збільшилась, зараз статистика майже однаково, що до появи ожеледі й снігу. В середньому десь 25 - 30 чоловік звертається щодня, кожного року».

А от що дійсно додає роботи, так це умови, в яких доводиться працювати через постійні ворожі обстріли. Проте, ані за тривоги, ані за блекауту лікарі не полишають своїх обов’язків, більше того - мають резервний план.

«Травмпункт переміщується в інше приміщення, де ми забезпечені подачею світла за рахунок генераторів, і допомога надається у повному об’ємі. Незважаючи на повітряну тривогу чи відсутність світла, вся ургентна невідкладна допомога надається у повному об’ємі», - зазначає ортопед-травматолог КП «Лікарня №1» Олександр Зубенко.

Окрім того, лікар радить, як захистити себе від падінь та травмувань взимку.

«Завчасно переходити на зимове взуття. Людям похилого віку не забувати: виглянув у вікно, бачиш мороз, ожеледь, то краще попросити рідних принести хліба, продукти і не виходити. Тому що це закінчується інвалідизацією і постільним режимом. Велика біда».

На відміну від центральних вулиць та доріг у місті, де від снігу лишився чи не один слід, у дворах, прибудинкових територіях ситуація вкрай інша. Бурульки нависають над головами, що вже казати про сніг, який в будь-який момент може зійти з даху. У такій ситуації фахівці радять жителям міста звертатись до ОСББ чи управляючої компанії.

«Якщо обслуговує прибудинкову територію управляюча компанія, то прибирає управляюча компанія. Якщо ОСББ, то мають прибирати вони. Я розумію, що не у кожному ОСББ є трактор, вони мають заключити договір з тими, у кого є техніка, на випадок снігопаду, щоб придбати свою прибудинкову територію і всі виїзди з двору до проїжджої частини, точно так і управляюча компанія. Працює близько 300 двірників і 13 одиниць техніки - це те, що у них є на балансі і чим вони прибирають прибудинкову територію», - коментує начальник управління житлового господарства Житомирської міської ради Андрій Гуменюк.

У разі, якщо керуюча компанія ігнорує звернення, Андрій Гуменюк закликає дзвонити за номером 15 - 80.

«У нас є телефон 15-80, нашого міського інформаційного центру. Якщо людину бентежить бурулька, яка на її даху, а управляюча компанія ніяким чином на це не реагує, нехай телефонують, кажуть про проблему. Всі ці заявки, які не опрацьовуються бачимо ми, заступник міського голови і у нього все на контролі», - наголошує начальник управління житлового господарства Житомирської міської ради.

Попереду три зимових місяці, якими вони будуть, поки невідомо: морозні, сніжні чи дощові. Втім, аби не провести їх на лікарняному ліжку, не варто забувати про елементарні правила безпеки, одягатися по погоді та допомагати комунальникам і управляючим компаніям вчасно реагувати на «зимові проблеми»

Нагадаємо, 25 листопада синоптики розповіли про погоду на вихідних у Житомирській області: вночі незначний мороз, вдень – легкий «плюс»: таким на вихідних, 26-27 листопада, має бути температурний режим у Житомирі та області. Очікується невеликий сніг, на дорогах – ожеледиця.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: погода зима ожеледиця травмування сніг травмпункт Зубенко Гуменюк 
Матеріали по темі