Влада

ПФУ з 1 грудня провів перерахунки пенсій для майже 290 тис. пенсіонерів Житомирської області

1 December 2022, 16:10

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області проведено перерахунки пенсій з 1 грудня 2022 року.

Про це повідомляє пресслужба Пенсійного фонду України.

Перерахунки проведено у зв’язку із:

  • підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність
  • встановленням мінімальної пенсійної виплати непрацюючим особам з повним страховим стажем
  • зміною показника середньої заробітної плати

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» зростає розмір прожиткового мінімуму. Це є підставою для перерахунку розмірів мінімальної пенсії за віком та доплати за понаднормовий стаж (непрацюючим пенсіонерам), надбавок та підвищень, мінімальних пенсійних виплат, максимальної пенсії, які залежать від прожиткового мінімуму.

«Так, прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, зростає на 66 грн – з 2 027 грн до 2 093 грн. Перерахунку підлягають пенсії 289,8 тис. пенсіонерів області. Розмір підвищення у кожного пенсіонера визначається індивідуально та залежить від того, чи є в пенсійній виплаті складові, розмір яких базується на прожитковому мінімумі», - йдеться в повідомленні.

У непрацюючих пенсіонерів віком до 70 років, пенсію яким призначено відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та які мають страховий стаж чоловіки - не менше 35 років, жінки - не менше 30 років, розмір мінімальної пенсійної виплати не може бути менше 2 500 грн. Якщо розмір їх пенсійної виплати з урахуванням надбавок, підвищень, інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), не досягає 2 500 грн, встановлюється доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру. Тим, хто має меншу тривалість страхового стажу, доплата встановлюється до розміру, пропорційного до наявного в них страхового стажу. Ця доплата враховується при проведенні подальших перерахунків.

Тим, хто отримує «страхову» пенсію, має повний страховий стаж і продовжує працювати, доплата до 2 500 грн або до розміру, визначеного пропорційно наявному стажу, встановлюється з дати звільнення з роботи. Показник середньої заробітної плати застосовується при обчисленні пенсій по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та непрацездатним членам їх сімей.

Всі перерахунки проведено автоматично та не потребують додаткових звернень пенсіонерів до сервісних центрів Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.

Виплата пенсій в перерахованих розмірах буде проводитись у грудні. На виплату перерахованих пенсій буде додатково спрямовано 12,2 млн грн.

Нагадаємо, 29 листопада у ПФУ розповіли, чи можна відмовитися від призначення пенсії в 60 років та як відстрочка вплине на пенсійні виплати.

Як повідомляв Житомир.info, з 1 жовтня 2022 року був проведений перерахунок пенсій.

Станом на 1 січня 2020 року середня пенсія становила 3082,98 гривні, станом на 1 серпня 2021 року – 3 866,84 гривні. В грудні минулого року Міністерство соціальної політики звітувало, що у 2021 році середня пенсія, яка станом на 1 грудня становила 3980 грн, вперше з 2014 року перевищила розмір фактичного прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. На засіданні Уряду 16 лютого 2022 року ухвалили рішення про підвищення з березня 2022 року пенсії для більше ніж 10 мільйонів людей, середній розмір підвищення мав бути близько 360 гривень.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ПФУ пенсія перерахунок 
Матеріали по темі