Влада

Двом молодим ученим з житомирських університетів призначили стипендії Верховної ради

2 December 2022, 10:54

Верховна рада прийняла Постанову «Про призначення у 2022 році іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук». Серед стипендіатів – двоє молодих учених з житомирських університетів.

Про це 1 грудня повідомила пресслужба Апарату Верховної Ради України.

«1 грудня 2022 року Верховна Ради України прийняла Постанову Верховної Ради України «Про призначення у 2022 році іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук», якою пропонується за результатами проведеного конкурсу присудити у 2022 році 30 іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук. Розмір кожної такої стипендії становить щомісячно п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на 1 січня 2022 року (2481 грн), тобто за 2022 рік розмір кожної стипендії складе 148 860 грн», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що реалізація Постанови сприятиме здійсненню адресної підтримки молодих учених України - докторів наук, створенню додаткових можливостей і стимулів для проведення ними фундаментальних і прикладних наукових досліджень з пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки, підвищенню престижу наукового працівника, доктора наук та його ролі у суспільстві.

У проєкті постанови Верховної ради «Про призначення у 2022 році іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук» зазначені імена стипендіатів. Зокрема, стипендії призначили:

Вакалюк Тетяні Анатоліївні – доктору педагогічних наук, професору кафедри Державного університету «Житомирська політехніка» Міністерства освіти і науки України (далі – МОН України) на виконання наукової (науковотехнічної) роботи: "Створення моделі цифрової трансформації процесу підготовки майбутніх фахівців з інформаційних технологій";

Николюк Ользі Миколаївні – доктору економічних наук, професору кафедри Поліського національного університету МОН України на виконання наукової (науково-технічної) роботи: "Розробка методології формування фрактальної моделі вертикальної інтеграції органічних господарств".

Як повідомляв Житомир.info, у листопаді 2022 року Комітет з державних премій України в галузі науки і техніки оприлюднив список молодих вчених, яким призначили та продовжили виплату стипендій Кабінету Міністрів України. У списку були й четверо молодих учених з житомирських університетів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: стипендія ВР Верховна рада вчений університет  
Матеріали по темі