Місто

У Житомирі завершують роботи з очистки русла річки Тетерів і мають заповнювати її водою

9 December 2022, 15:27

Протягом п'яти місяців у Житомирі чистять русло Тетерева. Роботи планували завершити в листопаді, але на річці досі працює техніка.

9 грудня журналістам Житомир.info директор КП «Експлуатація штучних споруд» Віталій Ролінський розповів, на якому етапі роботи та чому не встигли завершити раніше.

«У зв'язку з погодними умовами: були дощі великі, й тимчасова дорога не могла пропускати техніку. Техніка важка, валилася, буксувала», – пояснив директор КП «Експлуатація штучних споруд» Віталій Ролінський.


У листопаді бюджетна комісія надала згоду на виділення додаткових коштів на завершення робіт. В цілому почистити русло річки коштувало майже 6 млн грн.

«Останній транш – було виділено 1 млн 400 тис. грн для завершення робіт. Загальну суму було виділено 5 млн 700 тис. грн. Всі кошти пішли на роботу техніки. Техніка – це «ЕлітБуд», – сказав директор КП «Експлуатація штучних споруд».

За словами Віталія Ролінського, вже на наступному тижні річку почнуть заповнювати водою.

«Зараз прибрали під'їзну дорогу, по якій машини возили мул, і рівняємо берег. Коли берег буде порівняний, то можна буде почати наповнювати річку. Якщо будуть сприяти погодні умови – погода буде така, як зараз, – то на завершення робіт піде три-чотири дні. Заповнення річки теж залежить від погодних умов: якщо йдуть дощі, вода, то наповниться швидше, якщо суха погода, то потрібно більше часу», – говорить Віталій Ролінський.

Крім того, була відремонтована дамба.

«На ремонт дамби також були виділені кошти – це 1 млн 700 тис. грн. Роботи на завершальному етапі. Там дуже багато відкритих швів, їх треба було зробити, місця, які були пошкоджені після бомбардування, заклали теж, і частково бетонувати треба було», – розповів директор КП «Експлуатація штучних споруд» Віталій Ролінський.

Зазначимо, що 9 березня росія здійснила бомбовий удар приватного сектору біля Бердичівського мосту.

Нагадаємо, що 9 листопада комунальники розповідали депутатам про роботи з очистки русла Тетерева. Казали, що хочуть завершити до кінця листопада.

Як повідомляв Житомир.info, 20 березня 2022 року міський голова Сергій Сухомлин повідомив, що у Житомирі спустили воду з річки Тетерів, бо була загроза підриву греблі. Також, користуючись нагодою, вирішили поглибити та почистити русло. (Наприкінці травня під час брифінгу мер пояснював представникам ЗМІ, що річку Тетерів спустили, оскільки це було потрібно для військових).

Який вигляд 22 березня мала річка Тетерів, з якої спустили воду, дивіться тут.

На початку квітня у Житомирі почали чистити русло річки Тетерів, зокрема, 19 квітня комунальники прибирали старі та аварійні дерева вздовж берегів річки: за словами начальника управління комунального господарства Олександра Марцуна, на березі зрізали близько ста дерев, які були аварійними та заважали роботі.

27 квітня Державна екологічна інспекція Поліського округу інформувала, що до них на «гарячу лінію» звернувся громадянин, який повідомив, що в місті Житомир, в межах прибережної захисної смуги річки Тетерів відбувається порубка дерев: на місці екологи виявили вирубку 161 дерева, нарахували 203 тис. 776 грн збитків.

12 травня під час розгляду проєкту рішення про заходи щодо відновлення та підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану русла річки Тетерів в м. Житомирі зазначалося, що роботи з очищення річища тривають. Також мер Сергій Сухомлин зазначав, що водіїв екскаваторів та іншої техніки викликають на допити через зрубані дерева.

12 липня начальник управління комунального господарства Олександр Марцун зазначав, що роботи з очищення русла річки Тетерів виконані майже на 60%, проте триватимуть до осені. Паралельно з тим, як чистять русло річки, міська рада планувала встигнути до жовтня відремонтувати дамбу на вулиці Жуйка, 12. Однак влада шукала можливість виконати роботи з капітального ремонту дамби.

24 жовтня на позачерговій сесії міської ради розглядали питання стосовно дофінансування проєкту. Депутати виділили 1,6 млн на завершення проєкту очистки русла річки Тетерів. Зазначалося, що скористатися коштами можна буде після згоди бюджетної комісії.

28 жовтня Державної екологічної інспекції Поліського округу оприлюднила заяву щодо спуску Тетерева у Житомирі та вирубки дерев уздовж річки. Зазначалося, що Екологічна інспекція не була повідомлена про спуск Тетерева. Інші державні установи також не надавали дозволів на відповідні роботи.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: річка Тетерів русло очистка Марцун Ролінський  
Матеріали по темі