Економіка

З січня жителі Житомирської області отримуватимуть пільги на «комуналку» лише грошима

18 January 2023, 15:27

Жителі Житомирщини від початку січня отримують пільги на оплату житлово-комунальних послуг у грошовому вигляді.

Про це 18 січня повідомила пресслужба Житомирської облдержадміністрації.

«Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі» (у редакції постанови КМУ від 16.09.2022 № 1041) з 01 січня 2023 року пільги на житлово-комунальні послуги надаються виключно у грошовій готівковій формі органами Пенсійного фонду України», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що тим пільговикам, які до грудня 2022 року вже отримували відповідні пільги у готівковій формі, а також тим, які звернулися за наданням виплати починаючи з грудня 2022 року, Пенсійний фонд України перерахує кошти на їх рахунки, відкриті в уповноважених банках, або для виплати через відділення АТ «Укрпошта». Це залежить від способу виплати, обраного одержувачем пільги.

Пенсіонерам, які до грудня 2022 року отримували пільги у грошовій безготівковій формі, виплата здійснюватиметься шляхом перерахування коштів на їх пенсійні рахунки в уповноважених банках або через відділення АТ «Укрпошта», де людина одержує пенсію.

Громадянам, які до грудня 2022 року отримували пільги у грошовій безготівковій формі і не є пенсіонерами, кошти на виплату пільг перераховуються на їх поточні рахунки, відкриті Пенсійним фондом України в АТ «Ощадбанк».

Про відкриття такого рахунка в банку, органи Пенсійного фонду України інформують пільговика. Щоб одержати кошти з такого рахунку, потрібно особисто звернутися до АТ «Ощадбанк» для укладення договору банківського рахунка.

Якщо ж пільговик бажає отримувати кошти на виплату пільг на рахунок, відкритий в іншому банку, або через відділення АТ «Укрпошта», він має звернутися із відповідною заявою до територіального органу Пенсійного фонду України в обраний спосіб:

• особисто до будь-якого сервісного центру головного управління Пенсійного фонду України за посиланням https://www.pfu.gov.ua/2152993-servisni-tsentry-gu-pfu;

• поштою;

• через особистий кабінет на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України: https://portal.pfu.gov.ua.

Як повідомляв Житомир.info, 26 вересня 2022 року пресслужба Асоціації міст України проінформувала, що тепер в Україні призначати та виплачувати субсидії з пільгами будуть не органи соцзахисту, а Пенсійний фонд, таке рішення 16 вересня прийняв Уряд постановою №1041.

А 13 жовтня 2022 року пресслужба департаменту соцполітики Житомирської міської ради повідомила, що у цьому опалювальному сезоні субсидії розраховуватимуть за новим принципом — буде застосовуватись екстериторіальний принцип, який не передбачає розрахунок субсидії «прив'язуючись» до місця проживання людини.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ЖКП послуга компослуга тариф  
Матеріали по темі