Влада

На сесії Житомирської облради не вистачило голосів для ліквідації діагностичного центру в Коростені

17 March 2023, 11:20

Депутати не підтримали проєкт рішення про ліквідацію комунального некомерційного підприємства «Обласний міжрайонний діагностичний центр у м. Коростені» Житомирської обласної ради.

Питання розглядали на черговій сесії облради 16 березня.

Під час голосування з 43 присутніх на засіданні депутатів «за» проголосували лише 28, «проти» - 7, утримались – 2, не голосували – 6. Зокрема, жодного голосу за це рішення не дали фракції Радикальної партії Ляшка та «Сила і Честь».

Всього в обласній раді 64 депутати, для ухвалення рішення необхідно мінімум 33 голоси.

На брифінгу після сесії в.о. голови обласної ради Володимир Ширма зазначив, що ліквідація діагностичного центру в Коростені – це ініціатива колективу закладу та департамент охорони здоров’я ОДА.

«До обласної ради надійшов лист за підписом виконуючого обов’язки керівника даного (діагностичного) центру про те, що в них є лише один пакет (послуг) по договору з Національною службою здоров’я України. Цей пакет дає можливість профінансувати витрати даного центру за січень і лютий, а починаючи з березня у даного центру фінансування немає. Або обласна рада з обласною адміністрацією мають фінансувати з обласного бюджету даний центр, або... іншого виходу немає. Тому в обласну раду надійшов такий лист від керівника і від департаменту охорони здоров’я обласної військової адміністрації – розглянути доцільність функціонування даного центру», - пояснив Володимир Ширма.

Керівник обласної ради наголосив, що питання ліквідації діагностичного центру в Коростені розглядалося ще в жовтні минулого року за участю заступника міністра охорони здоров’я і представника НСЗУ.

«Ще в жовтні минулого року наголошувалося, що можуть виникнути фінансові проблеми у даного центру. Тоді це питання почуте не було. Якщо пам’ятаєте, то на сесії в липні минулого року було питання про приєднання цього центру до Коростенської лікарні, але тоді теж депутати не підтримали дане питання», - сказав в.о. голови обласної ради.

Прокоментував ситуація і начальник ОВА Віталій Бунечко.

«Ми, вся Житомирська область, завдяки якимсь популістським гаслам деяких депутатів обласної ради будемо утримувати (заклад), принаймні до наступної сесії обласної ради. Тому що, я думаю, що це десь і недопрацювання наше, що ми не попрацювали з депутатами, не пояснили, а хтось схопив популістський лозунг і зміг це заблокувати», - наголосив Віталій Бунечко.

Зауважимо, що в березні 2021 року в КНП «Обласний міжрайонний діагностичний центр у м. Коростені» голова облради Володимир Федоренко та голова ОДА Віталій Бунечко урочисто відкрили сучасну лабораторію: заклад отримав з державного бюджету 3 млн 475 тис. грн кошти на придбання обладнання для ПЛР-лабораторії.

Довідка облради, оприлюднена в березня 2021 року: Комунальне некомерційне підприємство «Обласний міжрайонний діагностичний центр у м. Коростені» Житомирської обласної ради є правонаступником одного з перших в Україні діагностичних центрів, який був створений рішенням Житомирського облвиконкому від 11 червня 1990 року за № 154. Головною метою діяльності КНП «Обласний міжрайонний діагностичний центр у м. Коростені» Житомирської обласної ради є забезпечення належного рівня надання медичної допомоги населенню, постраждалому внаслідок аварії на ЧАЕС та жителям північних районів Житомирської області, підвищення якості медичних послуг, зміцнення кадрового потенціалу, зміцнення матеріально-технічної бази закладу, впровадження інноваційних технологій, залучення позабюджетних коштів, продовження міжнародного співробітництва, виконання нормативних планових завдань, а також вхід закладу в реформування охорони здоров’я України шляхом автономізації. Являючись обласним закладом, КНП «Обласний міжрайонний діагностичний центр у м. Коростені» ЖОР має потужну матеріально-технічну базу та надає висококваліфіковану допомогу, маючи в своєму штаті досвідчених лікарів. Діагностичний центр в своєму складі має 5 відділень: ультразвукових досліджень; ендоскопічних досліджень; відділення функціональної діагностики; відділення лабораторної діагностики; консультативне відділення.

Нагадаємо, в січні 2020 року діагностичний центр в Коростені очолив Сергій Ковердун, який на той час був депутатом обласної ради від ВО «Батьківщина». В жовтні 2021 року Сергій Ковердун став директором комунального некомерційного підприємства «Коростенська центральна міська лікарня»

Як повідомляв Житомир.info, у порядку денному чергової сесії Житомирської облради, які проходила 16 березня 2023 року, було 46 питань. Зокрема, на сесії депутати Житомирської обласної ради не підтримали проєкти рішень про дострокове припинення повноважень депутатів фракції «За майбутнє» Віктора Развадовського та Олександра Савченка.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: облрада сесі діагностичний центр Коростень Ширма Бунечко ліквідація  
Матеріали по темі