Економіка

Гетьманцев анонсував з 1 липня повернення «довоєнних» податків та перевірок бізнесу і 20% ПДВ на паливо

30 March 2023, 11:28

Починаючи з 1 липня податкову систему України повернуть до стану, в якому вона функціонувала до початку повномасштабної війни: будуть відновлені практики податкових перевірок та нарахування штрафів за порушення податкового законодавства.

Про це розповів голова податкового комітету парламенту Данило Гетманцев під час телемарафону – повідомляє 29 березня LIGA.Бізнес.

За словами народного депутата, в середньому на місяць держбюджет отримує податків 80 млрд гривень, а на війну йде 130 млрд гривень.

«Тобто решту ми збираємо коштом запозичень, облігацій. Наші партнери не дають грошей на безпеку та оборону, це ті гроші, які ми повинні збирати всередині країни», – сказав він.

За словами Гетманцева, пропонується скасування 2% податку з обороту, який ввели навесні минулого року та який є альтернативою загальній системі оподаткування.

«Ми вважаємо, що він відіграв свою роль, і погоджуємося з МВФ, що його треба скасовувати з 1 липня», – сказав депутат.

Також планується відновлення документальних перевірок та покарань за невиконання податкових обов'язків на тих територіях, де не йдуть бойові дії.

Крім того, Данило Гетьманцев вважає, що зниження податку на додану вартість (ПДВ) на паливо після початку війни до 7% було помилковим рішенням, і з липня його повернуть на колишній рівень 20%.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна.

«Згадайте рішення початку 2022 року про відміну акцизу та зменшення ставки ПДВ до 7% на паливо. Воно призвело до виходу ринку в білу? Ні! Нелегальні бочки виросли як гриби після дощу», - заявив депутат від «Слуги народу».

За його словами, з 1 липня ПДВ на паливо відновиться до довоєнних ставок, які були на рівні 20%.

«Я вважаю, що зниження цих ставок було величезною помилкою. Це абсолютно ніяк не вплинуло на ціну палива. Це лише вплинуло на заробіток трейдерів», - додав Гетманцев.

Нагадаємо, 1 лютого цього року Міністерство фінансів інформувало про схвалення Урядом змін до податкового законодавства, які направлені на відновлення довоєнного стану системи оподаткування, зазначаючи, що ухвалення цього законопроєкту є однією з вимог МФВ в рамках Меморандуму нової Моніторингової програми для України.

Як повідомляв Житомир.info, 15 березня 2022 року президент Володимир Зеленський розповів про перші два кроки податкової реформи в країні та повідомив, що Кабінет міністрів розробив та узгодив пакет рішень для підтримки української економіки, щоб бізнес працював і люди мали роботу там, де безпека це дозволяє. Того ж дня прем’єр-міністр Денис Шмигаль у своєму відеозверненні розповів деталі переформатування економічної моделі України, що передбачає зниження податків, заборону перевірок, підтримку аграріїв.

На засіданні Уряду 6 січня 2023 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповідав, що у 2022 році бізнес сплатив податків на 80 млрд грн більше, ніж у 2021 році.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Гетьманцев податок бізнес ПДВ паливо  
Матеріали по темі