Суспільство

Військові частини отримуватимуть висновки ВЛК за допомогою системи електронного документообігу

1 December 2023, 12:07

Відтепер заклади охорони здоров’я можуть обмінюватися документами з військовими частинами й ТЦК та СП через систему електронного документообігу.

Про це 1 грудня повідомила пресслужба Міністерства оборони України.

«Міністерство оборони спільно з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством цифрової трансформації та громадськими організаціями розробили зміни до законодавства, які дозволяють спростити процеси, пов’язані з проходженням військово-лікарської комісії (ВЛК) для поранених військовослужбовців ЗСУ та Міноборони. Як результат - пораненому військовому більше не треба возити документи особисто до військової частини після рішення ВЛК про відпустку або непридатність», - йдеться у повідомленні.

Відтепер заклади охорони здоров’я можуть обмінюватися документами з військовими частинами й ТЦК та СП через систему електронного документообігу:

  • довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва);
  • постанову ВЛК про потребу у відпустці для лікування;
  • постанову ВЛК про непридатність до військової служби;
  • інші документи, необхідні для формування рішення ВЛК.

Вже зараз систему електронного документообігу розгорнуто у більшості військових частин, ТЦК та СП, а також у військових госпіталях і цивільних закладах охорони здоров’я, де поранені військовослужбовці проходять військово-лікарську комісію.

Документи про рішення ВЛК щодо відпустки або про непридатність за станом здоров’я в електронному вигляді до військової частини направить заклад охорони здоров’я, а військовослужбовець після цього може одразу їхати до ТЦК та СП за місцем проживання або відпустки.

Військова частина, своєю чергою, після опрацювання рішення ВЛК, надсилає відповідні документи для військовослужбовця безпосередньо до ТЦК та СП.

Так само заклад охорони здоров’я може отримувати додаткові документи, необхідні для формування висновку ВЛК з військової частини – наприклад довідку про обставини травми. Варто лише відправити електронний запит.

«Цифровізований процес дозволить скоротити час на отримання документів і зменшить потребу особисто їздити зайві кілометри для військовослужбовців після травм, поранень або хвороб», – наголосила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.

Для передачі електронних документів потрібно надати свою згоду на обробку персональних даних в закладі, звідки направлятимуться документи.

МОУ спільно з МОЗ працює над покращенням нового сервісу шляхом додаткових навчань персоналу та методичних рекомендацій.

Якщо установа, до якої ви звернулися, не має системи електронного документообігу, у Мінобороні закликають звертатися на гарячу лінію за номером 0 800 500 442 та повідомляти про такі випадки. За надходженням такої інформації команда фахівців забезпечить вказаний заклад доступом до електронного документообігу і налагодить його роботу.

Нагадаємо, у жовтні скоротили термін проходження військово-лікарської комісії для військовозобов’язаних, надаючи їм лише чотири дні на медичний огляд.

Як повідомляв Житомир.info, 22 вересня 2023 року МОЗ виклало інструкцію для військовослужбовців, які хочуть оскаржити рішення ВЛК.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ВЛК військовослужбовець ЗСУ лікарська комісія документ електронний документ обмін електронна система 
Матеріали по темі