Влада

Верховна рада схвалила у першому читанні законопроєкт про штрафи за порушення комендантської години

10 December 2023, 11:40

Законопроєкт про встановлення адміністративної відповідальності за порушення комендантської години схвалено Верховною Радою у першому читанні.

Про це 10 грудня повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ.

Проєкт закону передбачає такі штрафи за порушення:

для фізичних осіб – 8,5 – 17 тис. грн, в разі повторного порушення 17 – 34 тис. грн;

для субʼєктів господарювання – 51 – 102 тис. грн, в разі повторного порушення 170 – 340 тис. грн.

Випадки, які не є порушенням комендантської години:

якщо особа прямує до/з укриттів під час повітряної тривоги;

супроводжує поранених, важкохворих;

здійснює заходи з евакуації населення або рятування майна;

надає медичну (домедичну) допомогу;

перебуває в стані крайньої необхідності.

«Дякую авторам законопроєкту та членам профільного Комітету за результативну співпрацю та врахування пропозицій МВС України і Нацполіції», - наголосив заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий.

Нагадаємо, 27 жовтня цього року у Верховній раді був зареєстрований поданий народними депутатами законопроект про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законів щодо встановлення адміністративної відповідальності за порушення вимог або невиконання деяких заходів правового режиму воєнного стану.

Як повідомляв Житомир.info, з 26 вересня 2022 року на території Житомирської області введено комендантську годину з 00:00 до 5:00. Лише упродовж ночі 23 квітня 2023 року правоохоронці виявили у Житомирі близько двох десятків порушників комендантської години. У Житомирі близько опівночі 24 серпня 2023 року сталася масова бійка біля бару «Барбаросса» неподалік Михайлівської, на подію виїжджали 4 екіпажі патрульних поліцейських, вдалося затримати кількох ймовірних учасників бійки, було складено три протоколи. На засіданні міськвиконкому 1 вересня мер Сергій Сухомлин зауважив, що учасників масової бійки в центрі Житомира та відвідувачів нічних закладів треба залучати до захисту держави.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: МВС комендантська година ВР законопроєкт штраф КУпАП 
Матеріали по темі