Влада

За що звільнили начальника автобусного парку, який судиться за поновлення на роботі в житомирському ТТУ

24 January 2024, 10:44

Начальник автобусного парку комунального підприємства «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» Сергій Тичинський був призначений на посаду наприкінці березня 2021 року і звільнений на початку грудня 2022 року.

В січні 2023 року він звернувся до Богунського районного суду м.Житомира з позовом, в якому просив визнати незаконним та скасувати наказ від 04.11.2022 року «Про оголошення догани», визнати незаконним та скасувати наказ від 07.12.2022 року «Про звільнення з роботи», поновити на посаді начальника парку автобусного з 7 грудня 2022 року та стягнути з КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» середній заробіток за час вимушеного прогулу по день поновлення на роботі.

Ухвалою від 31 січня 2023 року Богунський райсуд відкрив провадження у справі за позовом колишнього начальника автопарку ТТУ і рішенням від 29 червня 2023 року у задоволенні позову відмовив.

В матеріалах суду зазначається, що причиною звільнення стало систематичне невиконання без поважних причин обов`язків, покладених на Тичинського трудовим договором. В рішенні суду йдеться про те, що перша догана була оголошена начальнику автобусного парку 5 січня 2022 року через невиконання графіків виходу автобусів 29 грудня 2021 року, бо відразу шість автобусів вийшли з ладу і знаходилися на ремонті.

«На думку суду, одночасно шість автобусів не можуть вийти з ладу, що в свою чергу свідчить про несвоєчасність та відсутність поетапної організації ремонтних робіт автобусного рухомого складу. Отже, на підставі досліджених доказів, судом не встановлено порушень процедури під час притягнення позивача до дисциплінарної відповідальності 05.01.2022 року, стягнення накладено за неналежне виконання ним обов`язків, які передбачені посадовими обов`язками начальника парку автобусного», - йдеться в рішенні суду.

Другу догану 4 листопада 2022 року начальник автобусного парку отримав після ДТП за участю комунального автобуса, яке сталося 8 жовтня цього ж року.

Нагадаємо, ввечері 8 жовтня у Житомирі на вулиці Грушевського у комунального автобуса МАЗ відірвалося заднє ліве колесо і влетіло у припаркований Renault Kangoo. Причиною ДТП стало те, що замінене колесо «недокрутили», колишній начальник автопарку доводив, що колеса не могли бути підтягнуті належним чином, бо в автопарку відсутній необхідний ключ. Суд зауважив, що саме в обов`язки позивача, як начальника автобусного парку, входило складання заявок на отримання матеріалів, запасних інструментів чи додаткового обладнання.

«Матеріалами справи не підтверджується, що позивач звертався з відповідними заявками, але вони були проігноровані. Відсутність необхідних інструментів в автобусному парку, на переконання суду, саме по собі свідчить про неналежну організацію роботи його керівника», - йдеться в рішенні суду.

Звільнили начальника автобусного парку на початку грудня 2022 року, коли з’ясувалося, що після постійних ворожих обстрілів енергооб’єктів комунальні автобуси не можуть замінити електротранспорт через недостатню кількість пального.

«Станом на грудень 2022 року було загальновідомо, що, починаючи з 10.10.2022 року російська федерація в умовах відкритої збройної агресії розпочала масовані ракетні обстріли по всій території України, направлені, зокрема, на енергетичну інфраструктуру. З 10.10.2022 року по 01.12.2022 року відбувся вже не один такий масований обстріл, в тому числі по енергетичній інфраструктурі м. Житомира, внаслідок чого у зв`язку з дефіцитом електроенергії електротранспорт міста не був виведений на маршрути, для компенсації якого і з метою забезпечення перевезення громадським транспортом були збільшені маршрути саме за рахунок маршрутних автобусів. Таким чином, суд вважає, що працюючи на керівній відповідальній посаді на підприємстві, яке належить до критичної інфраструктури, в умовах воєнного стану, з огляду на проведення щотижневих ракетних обстрілів по енергетичній інфраструктурі, які розпочались 10.10.2022 року, позивач повинен був передбачити необхідність створення додаткового резерву палива з метою уникнення ситуації щодо неможливості виїзду автобусів на маршрути в умовах відсутності можливості забезпечити рух електротранспорту», - йдеться в рішенні суду.

В рішенні суду є інформація про те, що начальник автопарку 1 грудня 2022 року повідомив керівництво ТТУ про необхідність забезпечення дизельним пальним автобусний парк з 3 грудня 2022 року і зазначив, що «має можливість самостійно взяти у борг дизельне пальне завдяки своїм особистим зв`язкам в об`ємі, який забезпечить належне функціонування автопарку», але таку пропозицію керівник підприємства відхилив.

Сергій Тичинський оскаржив рішення Богунського райсуду, але постановою від 5 жовтня 2023 року Житомирський апеляційний суд залишив апеляційну скаргу без задоволення, а рішення Богунського районного суду м.Житомира від 29червня 2023 року без змін.

Звільнений начальник автопарку пішов далі – до Верховного суду: в Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднена ухвала Касаційного цивільного суду Верховного Суду від 29 листопада 2023 року про відкриття касаційного провадження у справі за позовом Сергія Тичинського до комунального підприємства «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» Житомирської міської ради про визнання незаконним і скасування наказів про застосування дисциплінарного стягнення та про звільнення з роботи, поновлення на роботі, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, за касаційною скаргою Тичинського на рішення Богунського районного суду м. Житомира від 29 червня 2023 року та постанову Житомирського апеляційного суду від 05 жовтня 2023 року.

Зауважимо, що ця ухвала Верховного суду – останнє оприлюднене станом на 24 січня 2024 року рішення по справі поновлення на роботі начальника автобусного парку ЖТТУ.

Нагадаємо, 10 жовтня 2022 року близько 9:00 ворог завдав удар по енергетичній інфраструктурі Житомирської області, зокрема, Житомир був знеструмлений та залишився без водопостачання. Вранці 18 жовтня 2022 року в Житомирі російські окупанти знову вдарили по об’єкту енергозабезпечення: по обіді мер Житомира розповів, що вдалось запустити головну каналізаційну станцію і частково відновити електро- та водопостачання. Станом на 20 жовтня у Житомирі не було можливості відновити роботу електротранспорту, тому на маршрути додали ще 35 автобусів, а вдень 19 жовтня 2022 року в Житомирі за маршрутами тролейбусів №2 і №3 додатково вийшли 8 комунальних автобусів. 24 жовтня влада міста повідомляла, що електротранспорт все ще не працює, але автобусів вистачає, щоб перевозити людей.

Як повідомляв Житомир.info, начальником автобусного парку комунального підприємства «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» з вересня 2018 року по березень 2021 року був Роман Мусійчук.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ТТУ автобус Тичинський звільнення суд автопарк  
Матеріали по темі