Новини компаній

Як готуватись до TOEFL?

27 February 2024, 12:42TOEFL – це пропуск до кращих світових освітніх закладів. Цей стандартизований тест з англійської мови оцінює навички читання, аудіювання, говоріння та письма в академічному контексті. У підготовці найкраще допоможе онлайн-репетитор з англійської мови, який вже має відповідний досвід та знання. Якщо ви хочете отримати максимальний бал та здійснити свою багаторічну мрію, то варто поставитись до підготовки максимально відповідально.


Що таке TOEFL?

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) – це стандартизований тест на знання англійської мови, який оцінює навички читання, аудіювання, говоріння та письма в академічному контексті. Його приймають понад 11 000 університетів і коледжів у 150 країнах світу.

TOEFL необхідний для вступу до багатьох англомовних університетів та коледжів. Він також може використовуватися для таких цілей, як:

 • отримання стипендії;
 • імміграція;
 • професійна ліцензія.

Існує кілька типів іспиту, що відрізняються форматом проведення, тривалістю та іншими особливостями:

 • TOEFL iBT (Internet-based Test). Це комп’ютерний тест, який триває близько 3 годин.
 • TOEFL PBT (Paper-based Test). Це паперовий тест, який триває близько 2,5 годин.

Найбільш поширеним варіантом проведення тестування є перший. TOEFL оцінюється за шкалою від 0 до 120. Більшість університетів вимагають бал TOEFL iBT від 80 до 100 серед своїх абітурієнтів.

Основні тонкощі TOEFL

TOEFL має стандартизовану структуру, яка однакова для всіх учасників. Сюди входять наступні розділи:

 • Читання. Ця секція включає читання 3-4 тексти, які можуть бути науковими або академічними за тематикою. Після кожного тексту слідують питання, які перевіряють розуміння прочитаного, включаючи основну ідею, деталі, визначення термінів тощо.
 • Слухання. У цій секції необхідно прослухати аудіозаписи лекцій, розмов або бесід, пов'язаних з академічною тематикою. Після кожного аудіо учасникам потрібно дати відповіді на питання, пов'язані з вищезгаданим матеріалом.
 • Говоріння. У цій секції необхідно виконати завдання, що перевіряють навички усного висловлювання. Зазвичай сюди входить розповідь про власний досвід, висловлення думок з приводу прочитаного або прослуханого тексту та обговорення академічної теми.
 • Письмо. У цій секції потрібно підготувати два есе: есе з аналізом та есе на вибрану тему. Перший тип вимагає проаналізувати структуру тексту, висловити свою думку на певну тему, аргументувати її. Друга тема дає можливість висловити свою думку з певної тематики.

Ці чотири секції складають основну структуру TOEFL. Кожна секція має відповідну кількість питань та часу на виконання. Загальний час проходження тесту зазвичай становить близько 4 годин. По структурі TOEFL дуже нагадує IELTS – це теж популярний сертифікований іспит, який перевіряє якість знань англійської мови відповідно до міжнародних стандартів.


Правильна підготовка до TOEFL

Підготовка до TOEFL – це важливий етап, який допоможе досягти кращих успіхів у складанні іспиту. Варто звернути особливу увагу на такі рекомендації:

 • Оцінка початкового рівня. Для початку необхідно скласти пробний іспит з англійської мови, щоб оцінити свій поточний рівень підготовки. Це допоможе зрозуміти, на яких аспектах мови потрібно зосередитися найбільше.
 • Знайомство з форматом тестування. Важливо розуміти формат тестів TOEFL з кожної секції. Це допоможе підготуватись максимально ефективно та звернути увагу на найбільш проблемні теми.
 • Вивчення підручників та інших ресурсів. Існує багато підручників, онлайн-курсів, додатків та інших ресурсів для підготовки до TOEFL. Варто обрати декілька найбільш надійних джерел та використовувати їх для систематичної підготовки.
 • Постійна практика. Необхідно виконувати велику кількість вправ з кожної з чотирьох секцій, які перевіряє TOEFL. Регулярна практика допоможе вдосконалити навички та підготуватись до того, щоб працювати в умовах обмеженого часу.
 • Розвиток навичок читання і слухання. Варто слухати англомовні аудіоматеріали, такі як лекції, подкасти або новини, і читати наукові статті або книги англійською мовою. Це допоможе розвивати свої навички більш ефективно.
 • Практика говоріння та письма. Варто регулярно спілкуватись та практикувати мову у реальному житті. Наприклад, гарний варіант – навчання з репетитором та спілкування у мовному середовищі.

Важливо також навчитись розподіляти час таким чином, щоб встигнути відповісти на всі питання вчасно. Безпосередньо перед тестуванням варто пройти кілька практичних тестів, щоб закріпити отримані знання.

Як підвищити свої шанси на успіх?

Рекомендується починати підготовку до TOEFL заздалегідь. Чим більше часу буде виділено на підготовку, тим кращих результатів можна досягти. Важливо практикуватись кожного дня, використовувати всі доступні ресурси та проходити пробні тести. Віра у себе також дуже важлива, тому що вона впливає напряму на впевненість у власних силах. Ретельна підготовка – це ключ до отримання високого балу.

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: TOEFL екзамен 
Матеріали по темі