Здоров'я

Кабмін затвердив перелік документів, які подаються до МСЕК для встановлення інвалідності

6 May 2024, 17:03

Уряд затвердив перелік документів для проходження медико-соціальної експертизи.

Про це 6 травня 2024 року повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

«Внаслідок війни збільшується кількість людей, які потребують встановлення інвалідності, значну частину серед них складають військовослужбовці. У зв’язку з цим визначено чіткий перелік документів, що подають пацієнти для проходження медико-соціальної експертизи. Це дозволить зменшити навантаження на людей та скоротить терміни оформлення документів для подачі до медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Перелік документів, що мають бути подані до МСЕК з метою встановлення (перегляду) інвалідності врегульовано змінами до постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності», - йдеться у повідомленні.

Загальні документи, які пацієнт подає для проходження медико-соціальної експертизи:

паспорт громадянина України (у випадку пред’явлення паспорта громадянина України у формі ID-картки також витяг з реєстру територіальної громади);

довідка про присвоєння реєстраційного номера платника податків;

для чоловіків від 18 до 60 років військовий квиток (тимчасове посвідчення військовозобов’язаного) чи посвідчення про приписку до призовної дільниці або довідка територіального центру та соціальної підтримки про перебування на військовому обліку;

для людей, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України або інтернування в нейтральних державах – довідка про перебування у місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України.

Медичні документи, що подають лікарські консультативні комісії до МСЕК, такі:

направлення на МСЕК;

медичні документи, що стосуються захворювання чи стану (виписка з медичної картки);

результати лабораторних та інших досліджень, що підтверджують діагноз або стан і ступінь його важкості;

план медичної, професійної й індивідуальної реабілітації;

документи, що підтверджують причинний зв’язок з інвалідністю;

документи, що підтверджують безперервну тимчасову непрацездатність протягом чотирьох місяців.

Окремі зміни стосуються проходження МСЕК військовослужбовцями.

«Відтепер причинний зв’язок інвалідності, а також ступінь втрати працездатності колишніх військовослужбовців встановлюватиметься на підставі постанови ВЛК, оформленої довідкою ВЛК, свідоцтвом про хворобу або протоколом засідання штатної ВЛК. Ступінь втрати працездатності військовослужбовцю/військовослужбовиці комісія встановлюватиме після закінчення його лікування. На підставі даних про втрату здоров’я комісія розроблятиме програму медичної, професійної та соціальної реабілітації», - інформує МОЗ.

Зміни дозволяють удосконалити процедуру проходження медико-соціальної експертизи для встановлення інвалідності.

В міністерстві також нагадують, що проходження медико-соціальної експертизи не залежить від місця проживання, отримати направлення на МСЕ можна екстериторіально, звернувшись до закладу охорони здоров’я (за місцем проходження лікування або до сімейного лікаря), де підготують відповідні документи. Контакти МСЕК можна знайти тут.

Як повідомляв Житомир.info, в травні 2023 року уряд затвердив план заходів із реформування медико-соціальної експертизи та обіцяв зробити систему МСЕК швидкою, інклюзивною та прозорою.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КМУ інвалідність МСЕК лікарська комісія МОЗ 
Матеріали по темі