Політика

В Житомирській облраді ще дев’ять депутатів стануть позафракційними: в Україні заборонили партію «Наш край»

20 June 2024, 09:28

Колегія суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду задовольнила позов Міністерства юстиції щодо заборони діяльності політичної партії «Наш край».

Про це 19 червня повідомила пресслужба ВААС.

«Інформуємо про те, що судом задоволено позовні вимоги Міністерства юстиції України: заборонено діяльність політичної партії «Наш край»; майно, кошти та інші активи партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень передано у власність держави. Звертаємо увагу на те, що повний текст рішення по справі про заборону політичної партії буде оприлюднений на офіційних сайтах Міністерства юстиції України та Верховної Ради України», - йдеться у повідомленні.

Заборона діяльності політичної партії тягне за собою припинення діяльності політичної партії, розпуск її керівних органів, обласних, міських, районних організацій і первинних осередків та інших структурних утворень, передбачених статутом партії, припинення членства в політичній партії, а також прийняття центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, інших громадських формувань, та його територіальними органами рішень про припинення політичної партії та її структурних утворень відповідно. Передбачено, що у разі заборони судом політичної партії майно, кошти та інші активи політичної партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень переходять у власність держави, про що зазначається у рішенні суду.

Зауважимо, що провадження у справі за позовом Мін'юсту суд відкрив ухвалою від 21 травня 2024 року.

«Згідно з інформацією, наданою листом Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України від 13.03.2024 № 5/1/4-4247, в рамках виконання функціональних завдань Департаментом отримана інформація щодо протиправної діяльності функціонерів політичної партії «НАШ КРАЙ», спрямованої на дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в державі, поширення антиукраїнської пропаганди, закликів до повалення конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету та територіальної цілісності України, які створюють реальні загрози національним інтересам, національній безпеці нашої держави», - йдеться у матеріалах суду.

Скриншот з ухвали суду від 21.05.2024 про забезпечення позову Мінюсту

Нагадаємо, на місцевих виборах 2020 року депутатами Житомирської обласної ради від партії «Наш край» стали дев’ять людей, очолив фракцію Сергій Диняк, генеральний директор ТОВ «Юнігран». Перед місцевими виборами у 2020 році Сергій Диняк очолив Житомирську обласну організацію партії «Наш край», а до цього керівником був колишній мер Житомира Володимир Дебой, який у 2015 році був обраний від партії «Наш край» депутатом Корольовської районної ради м.Житомира.

На першій сесії новообраної Житомирської облради 27 листопада 2020 року депутата від фракції «Наш край» Олега Дзюбенка обрали першим заступником голови обласної ради – «за» проголосували 53 депутати; В червні 2021 року Олег Дзюбенко очолив обласну організацію партії «УДАР Віталія Кличка».

Як повідомляв Житомир.info, 19 березня 2022 року Рада національної безпеки і оборони України вирішила призупинити будь-яку діяльність низки політичних партій на час воєнного стану, серед яких – «Опозиційна платформа – За життя». В березні 2022 року в Житомирській облраді припинила своє існування фракція ОПЗЖ, а її сім депутатів стали позафракційними.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: суд партія Мін'юст Наш край депутат фракція облрада Диняк Дзюбенко 
Матеріали по темі