Події

Як троє житомирян зброю копали…

18 May 2007, 11:33

У жовтні 2006 року троє житомирян вирішили зайнятися спільною справою. Ідея виникла тоді, коли старший з них, 62-річний пенсіонер, розповів, що за радянських часів перебував у громадській організації, яка займалась пошуком та перепохованням загиблих солдат. За його словами, на місцях колишніх боїв залишилось багато боєприпасів, які можна було б „якось використати”. Про вигідну справу задумались і його молодші товариші – 43-річні військові пенсіонери, які теж були непогано знайомі зі зброєю.
Для роботи потрібен був металошукач, який вони й придбали. А потім розпочали свою справу – роз’їжджаючи по Житомирському району, проводили на місцях колишніх боїв пошуки боєприпасів. Незабаром завзяття чоловіків увінчалось успіхом – в їх колекції з’явились 11 штиків до рушниці Мосіна, ще 3 штик-ножі, кілька десятків бойових набоїв. Однак, пошукові роботи трійці не залишились непоміченими - до них завітали працівники міліції, які й вилучили вищезазначені речі. Крім того, у одного з них виявили ще 179 г пороху та незареєстровану мисливську рушницю.
Як  повідомляє прес-служба УМВС України в Житомирській області, під час затримання чоловіки пояснили, що мали намір створити музей. Але який музей мав бути з цього арсеналу – незрозуміло, адже новоявлених пошуковців не цікавили інші речі, що могли б розповісти про події тих часів. У будь-якому разі, зберігання зброї та бойових припасів є незаконним, а тому за даним фактом було порушено кримінальну справу за статтею 263 Кримінального кодексу „Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами”. Розслідування на даний час вже закінчено, справу направлено до суду. За свої дії обвинувачені можуть потрапити до в’язниці на строк до 5 років.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі