Україна

Проект будівництва НСК "Олімпійський" нарешті прийнятий ФОТО

29 жовтня 2008, 13:58

У середу було прийнято рішення щодо проекту будівництва НСК "Оліипійський", повідомляє "Економічна правда". Рішення прийняла архітектурно-містобудівна рада Києва.

На раді було прийнято  техніко-економічне обгрунтування реконструкції існуючих і будівництва нових споруд Національно-спортивного комплексу (НСК) "Олімпійський".

Проект розробила проектна організація німецької компанії GMP . За словами головного архітектора міста Василя Присяжнюка проект коштував 21,85 млн євро, а самреконструкція стадіону на даний момент оцінюється у 303 млн доларів.

За словами головного архітектора проекту Романа Хеппа Хоффмана, загальна кількість місць на новому стадіоні складе близько72 тисяч. При цьому чиста кількість місця, з яких глядачі матимуть найкращий вид на спортивну арену без будь-яких перешкод, складе всього 52 тисячі.

"Хоча, якщо ми посунемо рекламні банери на 2 метри вперед, то чиста містськість стадіону складе 62 тисячі глядачів.", - додав німецький проектант.   

При цьому на першому рівні розташується VIP-зона і бізнес-ложа. У цоколі стадіону буде комерційна зона, а також приміщення для преси. За словами директора стадіону у просторі скляного павільйону під трибунами другого ярусу можливо будуть проводитися комерційні виставки, також розробляється проект кінотеатру, з яким поки що не згодні німецькі архітектори.

У підземному рівні запроектована парковка на 400 машиномісць тільки для VIP-гостей. За словами Василя Присяжнюка паркувальні місця для глядачів, згідно вимогам УЄФА, повинно побудувати місто на відстані не далі за півтора кілометри від стадіону і обсягом близько 12 тисяч машиномісць, але предствавники київської влади сьогодні заявляють шо таку кількість паркувальної площі до 2012 року забезпечено не буде.  

Крім того, за словами Хеппа Хоффманна, основні шляхи евакуації глядачів будуть направлені в Лабораторний провулок, вул.Димитрова, Лесі Українки та Велику Васильківську.

За словами  Василя Присяжнюка, після схвалення техніко-економічного обгрунтування реконструкції на Містобудівній раді, данні документи розглянуть в Кабінеті міністрів, після чого буде затверджена кошторисна вартість і одночасно почнеться розробка стадії "Проект" і будівельні роботи одночасно. За його словами, це обумовлено стислими термінами, відведеними на реконструкцію стадіону.

НСК "Олімпійський" був збудований наприкінці 30-х років і відкритий 1946 року. У 1980 році на його арені проводилися групові матчі по футболу московської Олімпіади-80. Запланована реконструкція пов'язана з проведенням фінальної частини чемпіонату євроопи по футболу 2012 року.

Всі фото Дмитра Ларіна 

Матеріали по темі