Економіка

Житомирська область виробляє мільйони своїх власних кіловат

5 лютого 2009, 17:31

Економія енергоносіїв в Житомирській області у перерахунку на одиниці умовного палива за рік склала 38,1 тис. тонн, або майже 40 мільйонів гривень. Все це – завдяки впровадженню обласної Програми енергозбереження на 2007-2010 роки, підсумки якої за 2008 рік були підведені днями. Як повідомив заступник голови Житомирської ОДА Володимир Дебой, на реалізацію енергозберігаючих технологій в Житомирі та області уже спрямовано майже 90 мільйонів гривень. В основному – це власні кошти підприємств. На сьогодні в області працюють 6 малих гідроелектростанцій загальною потужністю понад 1,5 мВт, які щороку виробляють близько 5 млн. кВт/год. електроенергії. У минулому році завершено будівництво малої ГЕС у с. Млинище Житомирського району, ведеться будівництво малої ГЕС у смт. Чуднів, повідомляє прес-служба Житомирської облдержадміністрації. Фахівці Житомирського державного агроекологічного університету розробили дослідний зразок автомобільної газогенераторної установки на базі автомобіля ГАЗ-53. Щоб реалізувати цей проект, потрібно близько 1,5 млн. грн.

На Коростишівському спиртозаводі протягом 2009-2010 років планують впровадити виробництво біогазу із спиртової барди потужністю 150 тисяч кубічних метрів газу на рік. Вартість цього проекту складає понад два мільйона гривень.

Крім того, на Житомирщині виробляють високоефективні водогрійні та опалювальні котли на низькокалорійних видах палива: дровах, щепі, торфобрикетах, вугіллі, паливних гранулах, відходах лісового господарства та сільськогосподарського виробництва.

Житомир.info
Матеріали по темі