Україна

Гриценко вважає, що ідея Тимошенко розвалить армію

17 September 2007, 15:58

Міністр оборони Анатолій Гриценко наголошує, що будь-які ініціативи політичних сил щодо реформування армії та оборонної політики повинні узгоджуватися з президентом Віктором Ющенком.

Про це він сказав сьогодні журналістам на прес-конференції на Рівненському загальновійськовому полігоні.

"В Україні немає і не буде армії чи то "Нашої України", чи Партії регіонів, чи БЮТ, чи когось іншого, так само в нашій державі не буде воєнної політики "Нашої України", Партії регіонів, чи БЮТ – буде єдина українська армія і буде єдина оборонна політика", - сказав Гриценко.

"Ця оборонна політика має шанс бути реалізованою тільки тоді, коли вона підтримується парламентом, урядом, і головне - президентом, як Верховним головнокомандувачем Збройних Сил України", - наголосив Гриценко.

Він зауважив, що велика частина заяв політичних сил є необґрунтованими, і ці заяви не будуть реалізовані.

Зокрема, міністр підкреслив, що це стосується припинення з 1 січня призову на строкову військову службу, збільшення грошового забезпечення лейтенанта до тисячі доларів.

Міністр оборони зазначив, що Ющенко взяв на себе зобов’язання на 5 років раніше, ніж планувалося при президенті Леонідові Кучмі, перейти на контрактну армію – зробити не до кінця 2015 року, а до кінця 2010.

"Це дуже складне завдання для всієї держави – не тільки для Міністерства оборони, а для всіх міністерств та місцевих органів влади, і загалом українського суспільства", - сказав Гриценко, пообіцявши, що це завдання буде виконано.

Він наголосив, що перехід на контрактну армію з 1 січня 2008 року є авантюрою і не може бути виконаним.

"Заклики перейти на контракт з 1 січня 2008 року мали б своїми наслідками розвал армії нинішньої і дискредитація ідеї створення професійної армії – цього ніхто не допустить. Я даю не те що 100%, а 100 тис. відсотків", - наголосив Гриценко.

Раніше Блок Юлії Тимошенко взяв на себе зобов’язання скасувати з січня 2008 року призов на строкову військову службу, а до 2009 року перевести армію на професійну основу.

УНІАН

Українська правда

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі