Україна

Західні спостерігачі радять Україні скасувати "проти всіх"

2 October 2007, 10:26

Міжнародна спостережна місія європейських інституцій закликала Україну виконати минулорічні рекомендації ОБСЄ та ПАРЄ щодо скасування можливості голосувати "проти всіх" і врахувати зауваження, зроблені після цьогорічних дострокових виборів.

Про це йдеться у спільній заяві міжнародної місії зі спостереження про попередні висновки голосування 30 вересня, повідомляє "Німецька хвиля".

 

Міжнародні спостерігачі констатують, що попри всі застереження європейських інституцій, норму голосування "проти всіх" українські парламентарі так і не виключили з виборчого законодавства.

А це, на їхню думку, може суттєво вплинути на розподіл місць у Верховній Раді.

Водночас, спостерігачі сподіваються, що українська влада прислухається до цьогорічних їхніх зауважень щодо складання якісних списків виборців, дискримінаційної норми закону про реєстрацію тих, хто виїжджає за кордон та відсутності відкріпних талонів.

Голова спостережної місії Парламентської асамблеї ради Європи Ханне Северінсен наголосила, що "закон про вибори не є ідеальним".

"Поправки негативно вплинули на вибори... І цілком очевидно, що через це певна кількість людей не змогла віддати свої голоси, бо вони були у відряджені чи в іншому місці", - пояснила вона.

Северінсен наголошує, що зараз Україні слід сконцентруватися на реформуванні виборчого законодавства, щоб списки кандидатів у депутати та виборців формувалися якомога прозоріше.

Українська правда

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі