Політика

Сидір Кізін: Нова більшість у Житомирській облраді приймає рішення по кулуарним домовленостям

31 March 2016, 17:29

Депутат Житомирської облради Сидір Кізін, який закликав голову облради Анжеліку Лабунську не порушувати регламент, говорить про кулуарні домовленості, кнопкодавів та узурпацію влади.

Про це Кізін сказав в коментарі Житомир.info після завершення першого пленарного засідання сесії обласної ради.

«Коли ми підтримували представника «Батьківщини» на посаду голови обласної ради, для нас важливо було, щоб не була узурпована влада в області. Якщо голова обласної ради і голова обласної державної адміністрації представляють одну політичну силу – ми це вже проходили до 2014 року, це призводило до того, що депутати повністю втрачали свій вплив, представницький орган повністю підминався під орган виконавчої влади. Відповідно, щоб цього не було, ми підтримали тоді Анжеліку Вікторівну (Лабунську). Це рішення було тоді в інтересах демократії в Житомирській області, щоб громада мала представницький орган, а не якийсь слухняний додаток до Житомирської облдержадміністрації. Ми тоді досягли цього. Після цього ми побачили, як розвивались події далі: обрано було президію, ви знаєте в якому складі, і зараз, на сьогоднішній сесії, воно проявилося дуже «красиво» - обласна рада перестала працювати в комісіях, на комісії тепер можна не звертати уваги, на думку фракцій також, утворилася більшість, ви бачили по голосуванням з яких фракції (БПП, «Батьківщина», Опозиційний блок і Народна партія – ред.) і ця більшість тепер без обговорень, без вивчення ситуації, фактично кнопкодавлять і приймають рішення, про які кулуарно домовилися десь за межами цього залу», - сказав керівник фракції ВО «Свобода».

Сидір Кізін також зазначив, що виступає проти узурпації влади в обласній раді.

«Не можна говорити, що хтось один узурпував владу, але ми бачимо, що конфігурація, яка вималювалася – вона тепер закрила очі на регламент, вона закрила очі на процедуру і нівелює значення депутатських комісій і депутатських фракцій. Цього ми не дозволимо допустити, я очолюю профільну комісію з питань регламенту, ми весь арсенал засобів правових застосуємо. Щойно ми зробили заяву трьох фракцій, я думаю, що до нас приєднаються і окремі депутати з інших фракцій. Узурпація влади – вона нікому не принесе якихось позитивних плодів, а найбільше від цього постраждають рядові жителі області», - наголосив Кізін.

Він підкреслив, що не виступав проти тих чи інших персоналій, а, як голова регламентної комісії, домагався дотримання процедури. Сидір Кізін назвав заяву трьох фракцій «дзвіночком» для керівництва обласної ради.

Сидір Кізін на сесії облради 31 березня

В той же час голова облради Анжеліка Лабунська в коментарі Житомир.info заперечила створення нової «коаліції» в Житомирській обласній раді.

«Та немає в нас ніякої коаліції, є рішення, які об’єднують депутатів, які приймаються. Де коаліція? І чим, яким законом передбачена коаліція в обласній раді? Мої союзники – всі депутати обласної ради, вони обрані людьми, але у кожної партії по різним питанням може бути різна думка, це нормально», - сказала Лабунська.

Голова облради Анжеліка Лабунська на сесії 31.03.2016

Як повідомляв Житомир.info, перед закінченням першого пленарного засідання четвертої сесії облради Кізін та Раупов заявили, що їхні фракції залишать сесійну залу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі