Суспільство

У Житомирській області з 1 квітня починається операція «Нерест»

31 March 2016, 18:40

В області з 1 квітня розпочинається операція «Нерест».

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Житомирській області.

«Державна екологічна інспекція у Житомирській області доводить до відома громадян, що на Житомирщині з 1 квітня 2016 року встановлено весняно-літню заборону на вилов водних живих біоресурсів на період нересту риби і відтворення водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах у такі строки:

- на річках та їх притоках з 01 квітня по 20 травня;

- на водосховищах та ставках з 01 квітня по 10 червня;

- у новостворених водних об’єктах, а також у придатковій системі річок та інших водних об’єктів з 01 квітня по 30 червня.

Також діє заборона на всякий лов раків в період з 1 квітня по 20 червня та з 15 липня по 5 вересня, під час виношування ікри, личинок, першої і другої линок», - йдеться у повідомленні.

Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області контролюватимуть стан охорони, використання і відтворення рибних та інших водних живих ресурсів у водоймах на території Житомирської області. Крім того, екологи нагадують, що в нерестовий період дозволено любительський вилов риби з берега за межами місць її нересту однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком та спінінгом. 

«В період нересту заборонено пересування будь-яких плавзасобів, за винятком суден контролюючих та інших державних органів, що використовуються для виконання ними своїх службових обов’язків», - нагадують екологи.

Держекоінспекція звертається до небайдужих громадян в разі виявлення фактів  незаконного вилову водних живих ресурсів із застосуванням заборонених знарядь лову повідомляти на телефон «гарячої лінії» за номером (0412) 46-49-54.

Як повідомляв Житомир.info, минулого року заборона на вилов риби та раків теж почала діяти з 1 квітня, а з 5 листопада і до весни заборонили будь-яке рибальство на зимувальних ямах.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі