Влада

Тепер НАБУ може розслідувати справи щодо мерів міст обласного значенні та голів райдержадміністрацій

12 May 2016, 13:59

Починаючи з травня 2016 року у зв’язку з набуттям чинності нового Закону України «Про державну службу» до переліку осіб, підслідних НАБУ, додаються голови районних державних адміністрацій, радники і помічники Президента України, Голови ВР України та Прем’єр-міністра України.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Національного антикорупційного бюро України.

«Таким чином, кількість осіб, потенційно підслідних НАБУ збільшиться щонайменше на півтисячі чиновників. Крім того, у зв’язку із введенням нової класифікації категорій посад «А», «Б» і «В», до підслідності НАБУ належать злочини, скоєні державними службовцями категорії «А» (у попередній редакції ст. 216 КПК «державні службовці, посади яких віднесені до першої та другої категорій посад»). Загальна кількість українських посадовців, потенційно підслідних НАБУ, перевищує двадцять тисяч осіб. В основному це – вищі посадові особи (від Прем’єр-міністра до мерів міст обласного значення та керівників райдержадміністрацій), керівники державних підприємств, особи вищого офіцерського складу силових структур, судді усіх рівнів, тощо», - йдеться у повідомленні.

Повна підслідність НАБУ викладена у ст.216 Кримінального процесуального кодексу України.

Як повідомляв Житомир.info, 10 травня розпочався прийом документів претендентів на участь у відкритому конкурсі з обрання нового складу Ради громадського контролю при НАБУ.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі