Влада

Житомирським випускникам на замітку: Міносвіти пропонує різке збільшення держзамовлення на ІТ-спеціальності

1 червня 2016, 18:14

Міністерство освіти та науки пропонує різке збільшення держзамовлення на спеціалістів у сфері ІТ і скорочення на економістів та правників.

Про це на прес-конференції в Укрінформі 30 травня заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

«Для нас є дуже важливим відреагувати на потреби ринку праці, які більш-менш прогнозовані. Зокрема, у сфері ІТ у нас різко зросте державне замовлення. Ми пропонуємо понад тисячу місць державного замовлення додатково на ІТ-спеціальності. Це дуже важливо. І на це є потреба у ринку праці. Скорочується державне замовлення на правників, економістів», - сказала Гриневич.

За її словами, так само будуть відбуватися зміни у державному замовленні відповідно до того, як буде на них реагувати і сам абітурієнт. І в цьому відмінність розподілу місць держзамовлення. Якщо раніше переважно це розподілялося виключно вручну між університетами, то зараз місце держзамовлення іде за абітурієнтом з високими балами ЗНО. Але при цьому на кожну спеціальність є визначений обсяг місць держзамовлення.

«У цій вступній кампанії ми визначаємо мінімальний і максимальний поріг державного замовлення для вищих навчальних закладів. Наприклад, якщо наші абітурієнти з високими балами ЗНО будуть обирати якийсь певний вищий навчальний заклад, то він зможе мати можливість трохи збільшити своє державне  замовлення - коли вони приходять з цими місцями державного замовлення у цей вищий навчальний заклад. Але це також буде обмежуватися -  не більше ніж 25% від того порогу держзамовлення, який був попередньо визначений для абітурієнтів», - уточнила міністр.

Як повідомляв Житомир.info, 20 травня 2016 року у Житомирі відбувся грандіозний форум роботодавців з презентацією навчальних закладів та компаній.

Житомир.info за матеріалами Укрінформу

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі