Події

Киянам, які змушували пакистанців нелегально трудитися на обробці каменю в Житомирській області, дали по 8 років

6 July 2016, 09:53

Апеляційний суд Житомирської області присудив по 8 років тюрми жителям м. Києва та Київської області, визнаних винними у скоєнні злочину, передбаченого ст. 149 (торгівля людьми) КК України.

Про це Житомир.info 6 липня повідомила прес-служба прокуратури Житомирської області.

«Апеляційним судом задоволено апеляцію прокуратури та скасовано вирок Малинського районного суду, яким призначено умовне покарання двом особам – жителям м. Києва та Київської області, визнаних винними у скоєнні злочину, передбаченого ст. 149 (торгівля людьми) КК України. Підприємця та уродженця іншої держави визнано винними у вчиненні незаконних угод, об'єктом яких були четверо громадян Пакистану, пов'язаних з вербуванням, переміщенням в Україну та передачею з метою експлуатації їх праці у цеху з переробки каменю, що у Малинському районі. У подальшому потерпілих не забезпечено належними умовами  проживання і харчування, безпечними умовами праці, позбавлено можливості покинути роботу за власним бажанням, більше того, не сплачено обіцяного заробітку. Скориставшись тим, що потерпілі не знали мови, працювали нелегально та не мали можливості звернутися за захистом своїх прав, а також їхнім скрутним матеріальним становищем, громадян іноземної держави протягом декількох місяців утримували у «рабстві»», - йдеться у повідомленні прокуратури.

Вироком апеляційного суду Житомирської області зловмисникам призначено покарання у виді 8 років позбавлення волі кожному.

У прес-службі прокуратури Житомир.info розповіли, що подія мала місце в 2010-2011 роках. Розслідування тривало кілька років спочатку через те, що всі документи сертифікованим центром перекладалися на рідну мову потерпілих, далі був Малинський суд, який дав звинуваченим умовне покарання, та апеляційний суд, який поставив крапку у справі.

«Зараз громадяни Пакистану перебувають в Україні під опікою однієї з Міжнародних організацій», - поінформували у прес-службі.

Як повідомляв Житомир.info, у 2011 році в Житомирі розповідали про громадян Пакистану, які  перебували в трудовій експлуатації і нелюдських умовах проживання в одному з районів області. У лютому 2016 року в поліції розповіли про чоловіків, яких більше 6 років тримали у рабстві цигани в Баранівському районі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі